V devítce nejsilnějších budou kromě Chomutova bojovat také hráči Spektrum Praha. V loňském roce to však byli právě chomutovští Bobři, kteří přepsali softbalovou historii. Pohár mistrů evropských zemí vyhráli totiž již pošesté, což se žádnému jinému týmu zatím nepodařilo.

To však může být pro hráče zavazující, protože všichni z Beavers vědí, že získat titul je každý rok velice těžké, ale obhájit ho je dvojnásobně náročné. Trenér chomutovských softballistů Jan Přibyl se v posledních dnech zabýval reprezentační soupiskou Beavers.

Největším překvapením bude neúčast chomutovského nadhazovače Lubomíra Vrbenského, který si při extraligovém utkání v Kunovicích obnovil zranění kolena a jeho zdravotní stav není dobrý.

Po mnoha letech přijede chomutovský tým na PMEZ bez této velké postavy evropského a světového softbalu. Jan Přibyl zařadil na soupisku osvědčené opory mužstva, ale dává příležitost i mladým hráčům a juniorům, z nichž někteří zažijí atmosféru velkého evropského turnaje mužů vůbec poprvé.

Současně využívá také možnosti, aby na tento turnaj zařadil až tři posily k hostování. Trenér chomutovských počítá s účastí dánského reprezentanta, vynikajícího pálkaře a nadhazovače Jespera Pandura, který v loňském roce na ME v Havlíčkově Brodě pomohl Dánsku k titulu mistrů Evropy.

Druhou posilou Beavers je mladý a talentovaný Jaroslav Müller z Havlíčkova Brodu a z mužstva Hrochů je také zkušený Patrik Kolkus. Oba dva již v chomutovském týmu na PMEZ hostovali a osvědčili se.

Evropská sotbalová federace zveřejnila obsazení PMEZ v Dánsku a tak na chomutovské softballisty narazí tito soupeři: Braschaat (Belgie), DVH Amstelveen (Nizozemsko), SK Mrki Medvedi Medvedica (Chorvatsko), Pesac Pantheres (Francie), Fastpitch Roma (Itálie), Magos de Tenerife (Španělsko), Hørsholm Hurricanes (Dánsko) a český vicemistr Spectrum Praha.