Reprezentační výběr juniorů České republiky do 19 let absolvuje jako jeden z devíti extraligových týmů celou českou extraligu, což je současně ta nejlepší herní příprava české reprezentace, kterou vedou trenéři Dušan Šnelly, Pavel Kasal a Jiří Fuchs.

Tento tým již absolvoval v této sezóně náročné turnaje v Paraná (Argentina), v Záhřebu (Chorvatsko) nebo v Zeistu (Holandsko) a tak již mají za sebou první velké zkušenosti s vrcholným softbalem.

Reprezentace juniorů ČR již extraligu absolvovala v loňské sezóně a protože se tento způsob osvědčil, rozhodla se v tomto modelu Česká softballová asociace pokračovat také letos.

Chomutovu v extraligové tabulce chyběly tyto dva zápasy před prázdninovým klidem, který budou Bobři mít až do víkendu 25. a 26.8. 2012 – kdy bude jejich hrací program pokračovat utkáními s Plzní v západočeské metropoli a doma v Chomutově potom s Kunovicemi.

Chomutovští Beavers se nedali ve středu v podvečer zaskočit juniorskými reprezentanty a v prvních dvou směnách si svého soupeře dokonale "prohlédli", pohlídali a chomutovští pálkaři pak začali s útokem hned ve třetí směně, kdy na soupeře "udělali" pět bodů.

V následující čtvrté směně přidali ještě další čtyři a rozhodčí Jan Hora a Aleš Andr první utkání ukončili rozdílem po 5. směně se skóre 9 : 0 pro Beavers.
Obrázek hry se ve druhém utkání o mnoho nezměnil. Zkušený elitní nadhazovač Beavers Lubomír Vrbenský nedal mladým reprezentantům příliš šancí k odpalům a jeho rychlé a tvrdé nadhozy junioři s potížemi stíhali.

Pálkaři Beavers již v 1. směně získali 3 body, ke kterým jich ve 3. směně přidali ještě osm dalších. Právě ve třetí směně se podařily chomutovským Bobrům dva homeruny (nechytatelné odpaly až za plot).

Pálkaři Petr Šesták a Václav Svoboda těmito homeruny ve 3. směně posunuli score ke stavu 11 : 1 a soupeřům se v této směně podařilo získat jenom jeden čestný bod.

Také druhé utkání tak skončilo pro juniorské reprezentanty ČR rozdílem tentokrát po 4. směně a tak diváci dostali odpověď na otázku zda zvítězí mladá dravost nebo zkušenost Bobrů. 

Dvojnásobné vítězství SC 80 Beavers Chomutov 9 : 0 a 11:1  je vítězstvím zkušenosti desetinásobného mistra České republiky a šestinásobného držitele Poháru mistrů evropských zemí, – mužstva, které dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy nejen v České republice, ale i v celé softbalové Evropě