Aktéry čtvrtfinále byli i chomutovští BEAVERS, kteří k úvodnímu utkání zajížděli do Prahy Radotína, kde se v sobotu v podvečer utkali s týmem RADOTÍNSKÝ SK Radotín.

Do utkání na posty nadhazovačů nastoupili nejlepší z obou týmů. Radotínský Jaroslav Breník a za Chomutov Lubomír Vrbenský. Až do 4. směny bylo utkání bez bodových zisků a v této směně to změnil jednobodovým homerunem chomutovský junior Jakub Petřík. V následující 5. směně Jaroslav Lhoták pěkným odpalem pomohl k doběhu Jiřímu Nezbedovi a Václavu Svobodovi a sám obsadil metu.

V dalším průběhu se blýskl Petr Pěnička, který útok svým odpalem posunul opět do skorovací pozice. Další dva body v této směně se podařilo dvoumetovým odpalem stáhnout opět Jakubu Petříkovi a stav utkání 5 : 0 ve prospěch chomutovských BEAVERS se již nezměnil.

První čtvrtfinálové vítězství Bobrů bylo také prvním krůčkem k postupu. „Od poloviny zápasu jsme na ně nastoupili, dali jsme několik povedených hitů a Luboš házel fantasticky," byl spokojen po utkání chomutovský Václav Svoboda.

Odvetné utkání bylo naplánované na nedělní poledne na hřiště SPORTCLUBU 80 BEAVERS CHOMUTOV. Čtvrtfinále se hraje podle propozic extraligy na dvě vítězství a tak všichni aktéři počítali s tím, že když se nerozhodne v polední odvetě, bude se hrát rozhodující zápas hned kolem 14:00 hodin.

Do utkání nastoupili BEAVERS s dvojicí Lubomír Vrbenský (nadhoz) a Jan Přibyl (catcher) a radotínským nadhazoval Jan Čučka.

Do utkání vstoupili úspěšněji radotínští, kterým se hned v 1. směně podařilo bodovat. Stav 0 : 1 pro Radotín vydržel na výsledkové tabuli až do 6. směny, kdy Václav Svoboda poslal "míč za plot" a vyrovnal na 1 : 1. „Na Čučku jsme se dlouho nemohli chytit, je to levák a prostě je to jiné. Byli jsme z toho nervózní, ale v šesté směně fanoušci zafandili a homerunem jsme srovnali," ocenil výkon hostujícího nadhazovače autor vyrovnávacího bodu.

Když ani 7. směna nepřinesla rozhodnutí, následoval tie break a opravdové drama! Nerozhodla 8., dokonce ani 9. směna, ve kterých oba soupeři bodovali, ale stav byl opět nerozhodný.

Za stavu 4 : 4 tak následovala 10. směna, ve které při útoku Beavers vydařenou „ulejvkou" Jakub Petřík stáhl Václava Svobodu a ten získal rozhodující pátý bod BEAVERS. Bylo dobojováno! Chomutov zvítězil 5 : 4 a postoupil do semifinále!

„Průběh obou zápasů ukázal, že naše šance byly minimálně vyrovnané. V neděli jsme si to prohráli jednou zbytečnou chybou v poli a jedním nepřečteným signálem v útoku. To jsou body, které nám chyběly k tomu, abychom nemuseli hrát tři tiebreaky, a nakonec je ještě prohráli. Dlouhý průběh pro nás měl být výhodou, ale chyběl nám ten závěr," byl zklamán po druhém utkání trenér Radotína Miroslav Matuna.

Vynikající výkon nadhazovače Vrbenského a kolektivní výkon celého týmu BEAVERS opět slavily úspěchy v sobotu i v neděli a Bobři postoupili mezi čtyři nejlepší týmy v České republice.

Cesta k vyšším příčkám je tedy otevřená, ale nebude vůbec snadná. Chomutovské softballisty čeká totiž velice silný soupeř z Vysočiny.

Program BEAVERS:

První dvě semifinálová utkání se hrají o víkendu v Chomutově na hřišti BEAVERS u ZŠ Akademika Heyrovského:

Sobota 13. 9. 2014 od 16:00:

SPORTCLUB 80 BEAVERS CHOMUTOV - HROŠI HAVLÍČKŮV BROD

Neděle 14. 9. 2014 od 11:00:

SPORTCLUB 80 BEAVERS CHOMUTOV - HROŠI HAVLÍČKŮV BROD