„Páteční trénink týmu ještě více udělal vrásky kaučovi Janu Přibylovi, když se dozvěděl, že pro nadcházející utkání nemůže počítat s pálkařem a obráncem druhé mety Jiřím Peksou a to pro vážné zdravotní problémy s páteří. Všichni členové týmu však s velkou odpovědností trénovali hlavně činnosti v útoku a Lubomír Vrbenský svými tvrdými nadhozy pálkaře vůbec nešetřil.

Celý tým velice nutně potřeboval získat zpět důležitou sebedůvěru a připravit se na nadhazovače svého soupeře,“ vrací se na začátek utkání šéf chomutovského klubu Josef Griml. Hned od začátku utkání byla na hráčích Chomutova vidět velká chuť a odhodlání. Už v první směně se jim podařilo uhrát dva body, soupeř ale vyslal signál, že se nedá lehce porazit a v dohrávce druhé směny snížil na 1:2.

Poté do pálkařského boxu nastoupil hrající trenér Jan Přibyl a hned druhý nadhoz domácího Beníka poslal dlouhým odpalem až za 76ti metrovou hranici. Trvalo to jen pár minut, na pálku se postavi Svoboda a i jemu se podařil homerun, kterým zvýšil už na 4:1 pro Beavers.

„Dařilo se nám a i když se po naší chybě v obraně na mokrém trávníku podařilo Radotínu zaznamenat druhý bod, byli to Beavers, kdo držel hru pevně ve svých rukou. Další bod nakonec pečetil vítězství a ukazatel skóre se zastavil na stavu 5:2 pro Chomutov,“ dodává Griml.

V pořadí čtvrté utkání semifinálové série se mělo hrát v Chomutově v neděli, ale deštivé počasí bylo proti. Rozhodčí hodinu zkoumali hřiště a nakonec padl verdikt, že se hrát nebude. Sportovnětechnická komise pak rozhodla, že se čtvrtý zápas bude v Chomutově hrát v sobotu 2. října od 12 hodin, případný pátý rozhodující zápas by se odehrál ve stejný den na stejném hřišti od 14 hodin.