Ve finále dohmátla v času 2:05,49 a za vítěznou Ukrajinkou Darynou Zevinovou zaostala o 3,25 sekundy. K medaili Baumrtové chyběla 1,34 sekundy.

Za vlastním českým rekordem z ME v Chartres zaostala o 2,06 sekundy a tento výkon z nedávného kontinentálního šampionátu, z nějž přivezla jako první Češka čtyři medaile, by v Istanbulu znamenal již osmý bronz v její kariéře. Oproti rozplavbám se jednadvacetiletá chomutovská plavkyně o 11 setin zhoršila.

Přitom svěřenkyně svého otce Tomáše začala velmi dobře. Měla sice druhou nejhorší startovní reakci, ale po padesáti metrech byla na druhém místě. Stupně vítězů ještě držela v polovině závodu, dvě obrátky před cílem ale klesla na páté místo. Sedmá byla i v dopoledních rozplavbách.

Do sobotního finále v pátek sedmým časem prošla také prsařka Petra Chocová, která byla sedmá i v rozplavbách na 100 metrů. Časomíra se u jejího jména zastavila na výkonu 1:05,68 minuty, čímž se na 18 setin přiblížila k svému českému rekordu z ME v Chartres, a poplave druhé finále na MS v kariéře. V tom prvním byla ve čtvrtek na padesátce šestá. Na nejrychlejší Dánku Rikke Möller Pedersenovou ztratila Chocová 1,57 sekundy.

Prsařka Martina Moravčíková dopoledne jako 24. nepostoupila stejně jako Martin Verner (38.) a Tomáš Plevko (40.) na motýlkářské padesátce.