Barbora Matuščínová zaplavala slušné časy zejména na 200 m polohový závod a 100 m motýlek. Ondřej Trousil v prsařských disciplínách mírně zaostal za svými osobními rekordy, výrazně se zlepšil na 100m znak a to o 4 sekundy.


Baumrt si ve čtyřech disciplínách zaplaval osobní rekordy, nejcennější je jeho čas na 200m volný způsob - 2:01,77.


Nejlepší plavkyní v Roudnici se pak stala Simona Baumrtová, která si ve všech svých sedmi startech zaplavala osobní rekordy.


Vrcholem bylo vytvoření českého rekordu na 200m polohový závod - 2:13,45. Další skvělý výkon podala na trati 100m znak, kde poprvé pokořila minutovou hranici a po zlepšení o 1,27 vteřiny doplavala s výrazným náskokem v čase 0:59,52. Tento čas je v současné době šestý v evropských plaveckých tabulkách!


„Příští týden se Simona zúčastní závodů Českého poháru v Brně kde bude startovat v ostatních znakových disciplínách 50 a 200m, tak uvidíme jaké časy budou zaplavány. Vše je směrováno k vrcholu zimní sezony a tou je Mistrovství Evropy, které se uskuteční v tureckém Istanbulu v půlce prosince. Ostatní plavci závodního družstva pak budou plavat na Oblastních přeborech v Litoměřicích,“ přibližuje nejbližší program trenér chomutovského plaveckého oddílu Jaroslav Jezbera.