Jak jste spokojená s přípravou na mistrovství světa v plavání a s dosaženými časy?

Zatím spokojená jsem, zaplavala jsem český rekord v závodě na 50 metrů znak v monackém Monte Carlu a časy v ostatních disciplínách se blíží mým osobním rekordům. Ale doufám, že v Barceloně na mistrovství to bude ještě lepší.

Pro rok 2013 jste neměla jenom sportovní cíle, ale i v soukromém životě. Konkrétně mám na mysli Vaše studium na vysoké škole. Jak to vypadá u Vás v tomto ohledu?

Státnice jsem už udělala, takže jsem získala titul bakaláře. Od října budu na škole pokračovat, byla jsem přijata na magisterské studium.

V posledních třech letech vozíte pravidelně medaile z evropských šampionátů. S tím je ale spojena obrovská dřina. Neměla jste někdy chuť s plaváním seknout?

Asi jsem nad tím přemýšlela, nebylo to ale v této době. Bylo to tak osm let zpátky. To jsem měla nějakou krizi, nechtěla jsem už dělat plavání, nebavilo mně to. Ale pak se mi to nějak spojilo a u plavání jsem zůstala. A od té doby se mi docela daří.

Prozraďte, na co myslíte, když plavete ty neuvěřitelné dávky v bazénu?

Vzhledem k tomu, že mně hodně bavila matika, tak jsem si to vždy přepočítávala. Takže jsem si říkala, jsem v jedné pětině, jsem ve dvou čtvrtinách. Tak to chodilo v dřívějších dobách. Teď, když nepočítám bazény, tak motivací je, aby mně neporazil žádný kluk.

Není mnoho lidí, které baví matematika. Takže by Vám nemělo dělat potíže říct, kolik toho naplavete za rok v bazénu. Kolik je to vůbec kilometrů?

V loňské sezoně jsem trochu zvolnila, byla jsem i nemocná. Takže jsem měla naplaváno jenom asi 2 100 km. Předloňskou sezonu, v roce 2011, jsem měla asi 2 300 km. To je asi můj kilometrový vrchol.

Když si chcete odpočinout, jakým způsobem relaxujete? Sáhnete po knížce, po televizi anebo jdete do přírody?

Většinou odpočívám aktivně, mám ráda brusle i kolo anebo si jdu zaběhat.