A to ještě nebyla spokojená s posledním svým vystoupením v disciplíně 200 m znak. Po semifinále řekla pro Deník: „Mrzí mě, že jsem nepostoupila do finále, postup nebyl nereálný. Nechytila jsem tempo hned od začátku. Mám tady strašný hlad, vaří hrozně, asi to už pořeším sama," vyjádřila své pocity kuchařka Simona. K druhé účasti ve finále člence oddílu TJ Slávie Chomutov ale mnoho nescházelo. Od postupu mezi elitní osmičku dělilo českou rekordmanku 62 setin sekundy.

Z rozplaveb do semifinále prošla chomutovská kráska patnáctým časem. Málem se mezi semifinalistky nevešla, protože se v rozplavbě dopustila technické chyby na obrátce a zaváhání ji připravilo o cenné desetiny sekund. „Nevšimla jsem si praporků na posledních pěti metrech, tak jsem prostě udělala obrátku. Dohmátla jsem na ruku a pak jsem se prostě otočila. Nechápu, jak se mi tohle může stát na mistrovství světa. To je strašné. Naštěstí to stačilo, ale je to pro mě ostuda a strašně se za ten výkon stydím," řekla pro ČR 1 - Radiožurnál Simona.

S odstupem času brala svou ukázku už s humorem: „Hlava i všechny končetiny jsou po nárazu v pořádku. Nevím, jak se to mohlo stát, snad jsem vás aspoň pobavila," vyjádřila se pro Deník nejúspěšnější česká plavkyně.

V semifinále Simona dřela a v závěru se posouvala dopředu. S časem 2:10,46 jí chybělo k postupu 62 setin sekundy a ve výsledkové listině nalezneme její jméno na 11. místě. Nejrychleji zvládla semifinále favorizovaná Američanka Missy Franklin. Nesplnilo se tak přání Simony, které vyslovila před samotnými závody na 200 m znak. „Doufám, že dvoustovku se mi konečně podaří zaplavat pod 2:10." K jejímu cíli chybělo 46 setin vteřiny, ale i tak můžeme bilanci Baumrtové v Barceloně považovat za obdivuhodnou.