Nejlepší plavci chomutovské historie vyrazili společně s dalšími členy reprezentačního výběru na závody do italského Milána na 8° Trofeo Città di Milano. Baumrtová dokázala vyhrát 100 metrů znak, Franta ve stejné disciplíně doplaval těsně čtvrtý.

VÍTĚZSTVÍ NA ZNAK

Simona Baumrtová odstartovala milánský mítink doplňkovou disciplínou 200 metrů kraul, přesto se dokázala dostat do finále a obsadit pátou příčku. V závodě 50 metrů znak pak dohmátla na druhém místě (28,33, v rozplavbách plavala rychleji 28,19), když nestačila, pouze na britskou znakařku Georgiu Davies.

Druhý den se však postavily na start 100 metrů znak a zde již dominovala chomutovské rodačka, která si v letošním nejlepším čase 1:00,41 doplavala pro vítězství s více než půl-vteřinovým náskokem.

FRANTA ČTVRTÝ

close Tomáš Franta zůstal jen těsně pod stupni vítězů. info Zdroj: Deník/Archiv zoom_in

V podobné formě se představil i dvacetiletý Tomáš Franta, který do Milána letěl po náročném víkendu, kdy velmi výrazně dopomohl chomutovským mužům k postupu do finále MČR družstev. Oproti Baumrtové se představil ve všech třech znakařských závodech. Dva z nich se mu povedly na výbornou. Na 100 metrů znak obsadil ve finále o pouhých šest setin těsné čtvrté místo a pro „brambory“ si doplaval i na 50 metrů znak (26,47, v rozplavbách plaval rychleji 26,41). Na 200 metrů znak doplaval Franta jako dvanáctý, závod na 50 metrů motýlek pak dokončil jako třiadvacátý.