Bylo to zásluhou jejich nejlepších plaveckých výkonů, které v loňském roce korunovala ziskem bronzové medaile na ME v Eidhovenu na 50m znak. Z tohoto mistrovství si přivezla ještě finálové umístění na čtvrtém a pátém místě na 100m a 200m znak.

Pozici jedné z nejlepších znakařek na světě potvrdila na Mistrovství světa v Dubaji, kde získala ve finále 200m vynikající šesté místo. Na letním ME v Budapešti doplavala i přes zdravotní problémy ve finále dvoustovky na sedmém místě.

Dále v loňském roce vyplavala šest mistrovských titulů na 50, 100 a 200m znak. Simona Baumrtová je velkou nadějí i pro nadcházející rok, kdy se konají dvě velké soutěže. MS v čínské Schangai a ME v polském Štětíně. Dále ji jako studentku FTVS univerzity Karlovy čeká Světová univerziáda v čínském Schenzenu.

„Věříme, že sezóna 2011 bude také úspěšná a proto už Simča polyká obrovské kilometrové objemy v chomutovském bazénu. Čekají ji ale i soustředění po Evropě, tím nejbližším je vysokohorské v Siera Nevadě,“ přiblížil trenér Slavie Chomutov Jaroslav Jezbera.