„Je to vynikající, být šestá v takovéto konkurenci je prostě paráda,“ svěřila se těsně po závodě Baumrtová. Bronzová medailistka ze znakové padesátky na ME v Eindhovenu před dvěma týdny postavila včerejší šesté místo na minimálně stejnou úroveň. „Nevím,kdy naposledy byl český plavec ve světové konkurenci takhle vysoko, myslím že Květoš Svoboda. Je to výtečný závěr roku, škoda, že Simona nevydržela se silami až do konce, poslední padesátka včera byla pomalejší,“ hodnotil po závodě otec a trenér Tomáš Baumrt.

Měl pravdu, na první obrátce Baumrtová dokonce vedla, v polovině závodu byla těsně pátá, ale v závěru síly trochu chyběly. „Asi to trochu přepálila, ale ve světovém finále se to dá u devatenáctileté plavkyně pochopit. Simona byla ráda, že se do finále dostala, spadla z ní nervozita a proto se do finále pustila tak rychle,“ dodal Baumrt.
Mistryní světa se stala Francouzka Castelová před teprve patnáctiletým plaveckým zázrakem z USA Melissou Franklinovou. Baumrtová si finálovou účast vyplavala v dopoledním semifinále, kde skončila časem 2:06,13 v rozplavbě třetí a celkově sedmá. Byla to druhá česká individuální finálová účast a Baumrtová určitě chtěla překonat sedmou příčku své velké kamarádky Barbory Závadové z dlouhé polohovky.

To se jí nakonec podařilo a pokud se nestane nějaké obrovské příjemné překvapení pro českou výpravu, bude Baumrtová na čtvrté akci po sobě nejlepší z české výpravy. Obrovský úspěch Baumrtové ještě podtrhl fakt, že časem 2:06,05 porazila maďarskou plaveckou superhvězdu Zsuzsannu Jakabosovou. Uvolněná a spokojená členka Slavie Chomutov může na svůj výkon navázat ještě dnes, kdy se v Dubaji postaví na start padesátky.

Výsledky 200 znak ženy: 1.Castelová (FRA) 2:01.67, 2.Franklinová (USA) 2:02.01, 3. Zhouová (Čína) 2:03.22, 4. Zevinová (UKR) 2:03.61, 5. Van Rouwendaalová (NIZ) 2:04.10, 6. Baumrtová (ČR) 2:06.05, 7. Whiteová (USA) 2:06.23, 8. Jakabosová (HUN) 2:06.74.