Už začátek zápasu naznačil, že svěřenkyně trenéra Eisnera nečeká nic snadného. Na startu třetí minuty svítil na tabuli výsledek 0:5, až krátce poté se jako první z Levhartic prosadila Rokošová. Následně však Východočešky rozjely trojkový festival, díky němuž si zajistily patnáct bodů a vedení 31:8.

Přesné královéhradecké ruce z velké vzdálenosti pokračovaly i ve druhém dějství. Lvice stihly do poločasu celkem jedenáct trojek, což přispělo k jejich výraznému náskoku o čtyřicet tři bodů. Po změně stran se sice hostující trojková smršť přibrzdila a také se zvedla úspěšnost střelby Levhartic, přesto se rozdíl mezi oběma týmy zvyšoval až do konečné podoby.

Markéta Štolová.
Chomutovská atletka Markéta Štolová si splnila tajný sen

Nejlepší střelkyní chomutovského týmu se stala podobně jako v prvním duelu tentokrát čtrnáctibodová Kateřina Rokošová, na dvouciferný počet bodů se dostala ještě mladičká Valentýna Kadlecová (10 bodů). Hradec Králové se v sérii hrané na tři vítězství ujal vedení 2:0.

Při pohledu na výsledek není divu, že hlavní trenér Levhartic měl ke spokojenosti daleko. „V první řadě bych se chtěl omluvit našim fanouškům a všem, kteří museli na tenhle basket koukat, protože jsme pro Hradec nebyli důstojným soupeřem,“ vypálil Tomáš Eisner bez váhání. „Jsem zklamaný z toho, jak jsme se na hřišti prezentovali a vyvodím z toho důsledky. Zmuchlali jsme a zahodili nedávný výkon z poháru, kdy jsme v téhle hale bojovali a předvedli nasazení,“ doplnil ještě.

Libor Kult