Přerovský rodák má bohaté zkušenosti z českého, ale i světového basketbalového prostředí. Držitel nejvyšší basketbalové licence Profit a mezinárodní licence FIBA působil například v ruském Omsku, v maďarském Györu nebo v egyptském Al Ahly. V Česku pak vedl Slavii nebo Karlovy Vary.

„Po odchodu Tomáše Eisnera jsme hledali zkušeného kouče, který by si vzal na starost naše ženy a podílel se na kompletní přípravě týmu na sezónu včetně doplnění kádru,“ říká sportovní manažer žen Jakub Kadlec, který věří, že by Pavelkovi zkušenosti a známosti mohli pomoct na hráčském trhu. „Na životopise nového trenéra je znát, že s basketem už něco zažil a něco poznal, proto věříme, že společně se nám podaří vhodně doplnit tým kvalitními posilami,“ doplnil Kadlec.

„První kontakt s Chomutovem byl poněkud kuriózní, neboť jsem se o tom, že Levhartice hledají trenéra, dozvěděl díky Kačce Rokošové, která z Chomutova odchází,“ přiznává Tomáš Pavelka. Na konci září čtyřiapadesátiletý kouč se o chomutovském angažmá bavil i s rodinou. „Sice mám dvě dospělé dcery, ale i tak jsem to s nimi řešil. Dcery mi vlastně daly pomyslné razítko na smlouvu s Levharty,“ říká s úsměvem Pavelka, který už je více jak jednu dekádu profesionálním basketbalovým trenérem. „Největší úspěch kariéry je asi mistr Afriky s Al Ahly, je to něco jako naše Euroliga,“ vzpomíná na velký úspěch Pavelka.

Tomáš Pavelka podepsal s klubem smlouvu na jednu sezónu a už nic nebrání tomu, aby do svého životopisu zapsal další a věřme, že úspěšnou štaci.

Roman Jüngling