Velkou novinkou v sestavě družstev basketbalového klubu Levharti Chomutov jsou ženy. Družstvo, nově složené především z domácích juniorek i kadetek a z dosavadních hráček Slunety Ústí nad Labem, bude nastupovat ve 2. lize. „Pustili jsme se do toho proto, aby naše hráčky, které pomalu odrůstají z mládežnických kategorií, měly možnost za Chomutov hrát i v seniorské kategorii,“ vysvětlil šéf Levhartů Petr Drobný.

Zatímco chomutovské juniorky a kadetky jsou v rámci svých kategorií v přípravě již měsíc, s novými spoluhráčkami z Ústí se seznámily až na prvním společném tréninku minulý týden.

V týmu Levhartic jsou i hráčky z nejvyšší soutěžeZdroj: Stanislav Král

V týmu Levhartic jsou i hráčky z nejvyšší soutěže.  foto: Stanislav Král

„Měli jsme problémy s hráčkami, obtížně bychom skládali družstvo na sezonu. Proto když za námi přišli Tomáš Eisner a jeho manželka Jitka, že v Chomutově jsou perspektivní dorostenky a že by se tam měla hrát druhá liga, rozhodli jsme se, že to zkusíme,“ popsal ústecký trenér Martin Vaněk důvody připojení k chomutovskému týmu.

Dres Slunety za dres Levhartů kromě trenéra Vaňka vyměnilo šest hráček, z toho Lucie Vopálenská a Lenka Kozáková mají zkušenosti z nejvyšší soutěže. Celkově ústecké hráčky přicházejí k Levharticím s vizitkou šesti titulů ve druhé lize za posledních devět let. Ovšem daleko nejbohatší basketbalovou kariéru má další posila, již zmíněná Jitka Eisnerová. Ta do Chomutova přestoupila po deseti letech působení v týmech z nejvyšších soutěží, z toho dva roky hrála německou Bundesligu.

Cvičení a výběhy na sjezdovce patří mezi "oblíbené" tréninky Levhartů. Ale jen dřina v přípravě přinese úspěchy na palubovce.
Mládežnické týmy Levhartů už trénují

„Měla by patřit k našim oporám, dost na ni spoléháme,“ říká trenér družstva Tomáš Eisner, který družstvo vede společně s Martinem Vaňkem. „Chtěli bychom letošní sezonu přežít a v dalších ještě víc zapojovat naše juniorky. Hlavně si druhou ligu musíme vyzkoušet, protože moc nevíme, co od ní očekávat.“

Ženský basketbal byl v Chomutově k vidění naposledy v sezoně 2005/2006. Tehdy tam jeden ročník nejvyšší soutěže odehrála Slovanka Praha, a to pod názvem Slovanka Chomutov. Chomutovský klub měl v minulosti i vlastní ženské družstvo složené především z odchovankyň, ale to se rozpadlo na přelomu století.

Stanislav Král