Sobotní utkání skupiny A2 Astrum Levice - Levharti Chomutov bylo po dohodě odloženo. Levharti totiž na Slovensko v sobotu nedojeli kvůli sněhové kalamitě.

V kolik hodin jste vyjížděli směrem na Slovensko?
Původně jsme měli plánovaný odjezd v sobotu v 09:00 hodin. Vzhledem k informacím o předpokládaném počasí v sobotu, jsme odjezd posunuli o celou hodinu a půl dřív - na 07:30 hodin.

V Praze jste přibírali do autobusu ještě hráče, jaká byla cesta?
Už do Prahy jsme místo jedné hodiny jeli asi hodinu třicet, čtyřicet minut. Doufali jsme, že na D-1 to bude lepší, že jako hlavní dopravní tepna republiky bude zabezpečena. Ale v devět hodin bylo jasné, že na D-1 mnoho sypačů nevyjelo.

Kdy jste zjistili, že s dojetím do Levic budete mít problémy?
Za jednu hodinu jsme nebyli ani 50 km za Prahou a když hlásili hromadnou havárii na D-1, začalo nám být jasné, že budeme mít problémy. Poprvé jsem kontaktoval ředitele Mattoni NBL Ing. Zdeňka Ringsmutha a informoval ho o situaci. Jeli jsme ještě asi patnáct kilometrů, ale situace se stále nezlepšovala a byla hlášena další hromadná havárie. Zbývalo nám ještě více než 400 km a spočítali jsme, že by jsme museli jet průměrnou rychlostí 70-80 km za hodinu, co při stávající situaci nebylo možné.

To Vám už tedy bylo jasné, že budete žádat o odklad utkání. Jak pak funguje domluva?
Volal jsem opět řediteli Mattoni NBL. Ing. Ringsmuth nás zastavil a oficiálně oznámil, že utkání odkládá. Vzápětí jsem volal na Slovensko, kde musím poděkovat velmi vstřícnému a rozumnému jednání manažerovi klubu Garajovi, který měl pro situaci pochopení. Nakonec jsem informoval ještě oba rozhodčí, jeden byl z Ostravy a druhý ze Zábřehu na Moravě.

V oficiálních vyhlášeních zatím figuruje vyjádření, že zápas byl odložen a náhradní termín bude oznámen v nejbližších dnech. Jednali jste již o termínu utkání?
Nějaký termín už padl, ale ještě nejsme oficiálně domluvení. Každopádně to bude do konce března, možná v termínu kolem našich utkání v Opavě nebo ve Svitavách. Budeme se snažit vyjít vstříc i klubu z Levic, mají nabitý kalendář, hrají jak Mattoni NBL tak i slovenskou extraligu.