Na tiskové konferenci po utkání trenér domácích Tomáš Eisner na dotaz ohledně případného zranění chomutovského hráče odpověděl: „Adam Žampach není zraněný, ale v souladu s dohodou obou klubů při řešení přestupních formalit nemůže zasáhnout do žádného vzájemného utkání Chomutova s Ústím v této sezoně."

To je situace, s kterou se fanoušci mohou potkat v nejvyšší fotbalové soutěži nebo v hokejové extralize. Tam nemohl nastoupit za Piráty proti svému mateřskému klubu Kladnu posila z NHL Michael Frolík. Ale i on v posledním zápase na Kladně po anketě Jaromíra Jágra u fanoušků Rytířů hrát mohl.

V Mattoni NBL je to situace neobvyklá, jde o výjimečný případ. Adam Žampach je mladý hráč, pro kterého je důležité hrát a ne vysedávat na lavičce. Před sezonou přestoupil k Levhartům z Děčína, ale Ústí nad Labem je jeho mateřský klub. On sám je v Chomutově spokojený: „Z mého pohledu a vytížení je pro mě Chomutov jasná volba. Na Ústí kromě dorosteneckého věku moc rád nevzpomínám… Děčín, to je dlouhodobě špička. Je to hodně o penězích a možnostech.

Levharti Chomutov na žádného svého hráče podobnou klauzuli neuplatnili a nesouhlasí s tím ani Tomáš Eisner: „Ne, není to běžné, ale Adama jsme chtěli získat." Původně s mladým křídelníkem v Ústí nepočítali, před sezonou neměli pro něho místo a nehodil se jim do koncepce. Když ale zjistili, že Levharti mají o něho zájem, začali couvat. K tomu trenér domácích vysvětluje: „Nakonec, aby jsme ho měli v kádru, jsme s tím museli souhlasit. Nelíbí se mi to, v žádném zápase proti Ústí nemůže hrát."

Pandy z Ústí dostali v Chomutově nářez a inkasovali rovnou stovku. Nepomohl jim ani zákaz hraní ve vzájemných soubojích pro jejich kdysi kmenového hráče. Rozjede poslední tým Mattoni NBL spirálu zákazu nastupování hráčů ve vzájemných soubojích?

Adam Žampach dnes nastoupí proti dalšímu klubu, kde působil - Děčínu. Proti němu totiž hrát může.