ČEZ Basketball Nymburk je tým, který suverénně vládne nejvyšší české lize a současně hraje dvě další soutěže. Jednou je druhá nejvyšší evropská klubová soutěž Eurocup a další je nadnárodní VTB liga, kde hrají nejlepší týmy Ruska, Litvy, Lotyšska, Polska a Běloruska. V Mattoni NBL má na svém kontě Nymburk z dvaceti dvou utkání jedinou prohru na palubovce Děčína.

Pro velké vytížení v posledních utkáních nenastoupily za Nymburk dvě jeho opory Petr Benda a Radoslav Rančík. Nymburk odehrál za posledních dvanáct dní pět zápasů a po utkání v Chomutově jeho hráče čekají do 4. února další tři utkání.

Výjimečnost střetu si uvědomuje i trenér Tomáš Eisner: „Nymburk je specifický mančaft, kde hrají nejlepší domácí basketbalisté a je posílený o výjimečné zahraniční hráče. Pro nás to bude malý svátek, zahrát si v domácím prostředí s takovým týmem."

Tým Nymburku nemá v sestavě slabé místo. Americký rozehrávač Demond Tweety Carter hrál i za přední evropský tým Cibonu Zagreb a to na jeho místě ještě hraje výborný slovinský rozehrávač Miljan Pavkovič. Na postu pivota se objevuje Američan Drew Naymick i jeho slovenský spoluhráč Radomír Rančík. Ten se objevil v sestavách týmu jako Galatasaray Istanbul nebo Benetton Treviso. Dalším zahraničním hráčem je americké křídlo Mike Efevberha, který byl dvakrát mistrem Švýcarska a jednou získal titul nejlepšího střelce novozélandské ligy.

Jména českých hráčů jako Jiří Welsch, který si zahrál i NBA za celky Boston Celtics a Cleveland Cavaliers nebo dlouholetý český reprezentant Petr Benda, zná každý příznivec basketbalu. Kádr Nymburka posílil před sezonou Vojtěch Hruban z USK, který se může pyšnit označením"Hráč s největším zlepšením v sezoně 2011/2012."

Za Levharty ještě nenastoupí Hanzlík, který nechá odpočinout zraněné zápěstí a pro svalové problémy nebude hrát Bosák. Zatím se neobjeví ani nová americká posila Levhartů, která je v Chomutově na desetidenní zkoušce. Když uspěje, posílí Levharty až do bojů v skupině A2.

Tomáš Eisner zve diváky do hlediště: „Doufám, že přijde hodně lidí, kluci budou bojovat, je to svátek i pro Chomutov."