Z přeboru Ústeckého a Libereckého kraje postoupily mezi dvanáct nejlepších týmů republiky jako suverénní vítěz a v Jičíně je čekalo srovnání s ostatními kraji. Po třech dnech bojích nakonec ale Levhartice všechna svá utkání v Jičíně prohrály a obsadily konečné dvanácté místo.

Už první utkání ve skupině s pozdějším vítězem Hradcem Králové naznačilo, že turnaj pro mladá chomutovská děvčata ročníků 2002 až 2004 nebude jednoduchý. V utkání proti týmu, který byl složen převážně z ročníku 2002 a měl basketbalistky vysoké i 174 cm, dosáhla pouze jedenácti bodů a dostala první stovku. Ve druhém pátečním utkání proti Klatovům si Levhartice už zastřílely a daly 33 bodů. Po dvou prohrách skončily v tříčlenné skupině na posledním místě a na druhý den je čekal zápas v skupině o 9 - 12 místo.

V utkání proti pražskému Proseku podaly nejlepší výkon, i tak ale odešly z palubovky poraženy. „Nepřijely jsme sem jako favorité. V některých zápasech holky bojovaly a dělaly, co mohly. Po basketbalové stránce jsme se zatím nemohly rovnat soupeřkám. Měly jsme problém driblovat a neztratit přitom míč, na hřišti jsme se pořádně neviděly a tím pádem jsme měly problém přihrát si. To už ostatní týmy všechno zvládaly. Ale jsem ráda, že jsme se mohly turnaje zúčastnit, pro holky je to obrovská zkušenost," zhodnotila výkony Levhartic trenérka Jitka Bachorová.

V posledním utkání o jedenácté místo nastoupila děvčata v neděli ráno proti Pardubicím a působila už odevzdaným dojmem. „Nelíbil se mi poslední zápas, tam byla z naší strany dobrá jenom druhá čtvrtina, ve které holky opravdu bojovaly. Taky ji prohrály jenom o bod, to byl světlý moment tohoto zápasu. Jinak ten zápas už vzdaly dopředu, bylo to hlavně o psychice. Je pravda, že hráčky Pardubic byly silnější a větší, ale bylo to v hlavách našich holek a oni se s tím nedokázaly poprat," nebyla spokojena s výkonem svých svěřenkyň v závěrečném utkání Jitka Bachorová.

Levhartice U 12 tak obsadily v Národním finále dvanácté místo. Zatím co v Ústeckém a Libereckém kraji kralovaly, tady byly výkony většiny týmů o poznání lepší. „Konkurence v krajském přeboru nebyla tak velká, bylo tam pět týmů. Proto se našim holkám hrálo v kraji lépe, soupeřky byly na podobné úrovni jako my. Tady viděly sami, že je to o něčem jiném," řekla na závěr chomutovská trenérka.

Výsledkový servis:

Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové 11:133

BK Klatovy - Levhartice Chomutov 101:33

Levhartice Chomutov - BK Prosek 26:77

Levhartice Chomutov - SŠB Pardubice 19:73

Sestava týmu BK Levhartice U 12:

Hráčky: Barbora Jorová, Tereza Hamerlová, Markéta Najmanová, Jana Hlavová, Vendula Radová, Simona Pilíková, Eliška Krejzová, Silvie Gaudlová, Valentýna Kadlecová, Karla Müllerová, Kateřina Doležalová, Adéla Mešková, Nicol Hefnerová, Tereza Baženovová, Karolína Kubíková.

Trenérky: Jitka Bachorová, Kamila Bachorová.