V pražském utkání zahráli výborně zahraniční opory Levhartů John Fields a Showron Glover, co komentoval trenér USK: „V prvním poločase jsme neodváděli vůbec dobrou práci při obraně Glovera. Tým byl velmi soustředěn na Fieldse, ale právě Gloverovi dali jsme až moc prostoru."

O výborné práci Johna Fieldse ví i trenér domácích Tomáš Eisner: „Na Johna Fieldse se budou soupeři připravovat víc a víc, je to naše ústřední postava. Mluvil jsem s ním o tom, bude se s tím muset srovnat. Bude muset hrát víc kolektivně, hodit za hlavu to, že jeho statistiky nebudou tak výrazné jako v prvních zápasech."

John Glover, kterému se v posledních zápasech Levhartů příliš nedařilo, v utkání na USK zazářil a nastřílel soupeři 30 bodů: „Pak se rozehrál John Glover, co bylo jedině dobře, protože USK má mladé rozehrávače. Nejsou tolik zkušení a Glover se přes ně prosazoval. A právě to bude důležité i v dnešním zápase."

Za domácí Levharty nastoupí po jedno zápasovém trestu další hráč základní pětky Pavel Bosák, který byl potrestán v zápase v Nymburce technickou chybou a vzápětí tzv. diskvalifikující chybou, která byla označena v zápise jako nedostačující. To je povinna řešit disciplinární komise a ta potrestala Pavla Bosáka finanční pokutou a distancem na jeden zápas. Ten si odpykal právě na USK a dnes bude už moct nastoupit. Původně Levharti uvažovali o odvolání proti trestu, ale asi by si moc nepomohli: Uvažovali jsme o odvolání, ale to by pravděpodobně trest jenom oddálilo a nemohl by nastoupit v domácím zápase proti USK nebo v sobotu proti týmu Jindřichova Hradce. Domácí zápasy chceme vyhrávat, potřebujeme ho na palubovce," komentuje situaci kolem Pavla Bosáka manažer Levhartů Martin Řápek.

Vstup do Mattoni NBL 2011/2012 se pražským vysokoškolákům vydařil. Na kontě mají momentálně stejný počet vítězství a proher (6). Získali zdravé sebevědomí a roli tahounů týmu převzali po Hrubantovi se Sedmákem, kteří odešli „za lepším" do Nymburka resp. Děčína, Mareš a Meno. V týmu se podařilo trenéru Scalabronimu skloubit elán mladých hráčů se zkušenostmi starších.

I když v týmu je jen jeden klasický podkošový hráč Meno, USK se pyšní druhým nejlepším obranným doskakováním. Přesně 50% obranných doskoků totiž zajišťují Meno s Votroubkem, kterým v obranných doskocích patří druhé a třetí místo mezi všemi hráči ligy. O to více šokujícím je, že v útočném doskakování jsou na tom Sovy takřka nejhůř v celé Mattoni NBL, hůře jsou na tom jen Tuři ze Svitav.

V obou týmech jsou hráči, kterých basketbalová kariéra je spojena se soupeřem. V kádru USK Praha jsou hráči Slavík a Hartman, kteří basketbalově vyrůstali v Chomutově a naopak v dresu USK vstoupil do nejvyšší české ligy Pavel Staněk. V mládežnických týmech USK nastupoval i Martin Bašta.

Trenér Levhartů Tomáš Eisner říká o nadcházejícím utkání: „Bude to těžký zápas, USK hraje dobře, budeme se muset s tím vyrovnat. V Praze jsme to dokázali, byli jsme 36 minut lepším týmem. Pak přišla naše obvyklá dvouminutovka a opět jsme se strachovali o výsledek. Ale zvládli jsme to a za to jsme rádi. Domácí zápasy hrajeme dobře, takže doufám, že dnes opět vyhrajeme."