Rovnovážný stav trval jenom do poloviny první čtvrtiny, kdy Chomutov prohrával jenom o tři body 17:20. Pak už ale kralovala domácí Besta, již po 14,5 odehraných minutách Pardubice pokořili padesátibodovou hranici. Levharti v každé z prvních třech čtvrtin inkasovali minimálně 31 bodů a po třetí čtvrtině byl stav 95:62. Pardubice nakonec zvítězili více než třicetibodovým rozdílem.

Levharti předvádějí na palubovkách soupeřů výkony jako den a noc. Z jedenácti utkání vyhráli tři a v osmi odešli poraženi. Kým v domácích utkáních mají aktivní bilanci pět výher a čtyři prohry a i v případě porážek hráli vyrovnané partie, ve venkovních utkáních odešli ve čtyřech případech poraženi o dvacet devět bodů a více, u top týmu Mattoni NBL Nymburku dokonce o 64 bodů.

Kapitán Levhartů Pavel Staněk, který ve včerejším utkání nemohl nastoupit pro vysoké horečky, zhodnotil výkony na palubovkách soupeřů následovně: „Když hrajeme proti silnému soupeři, někteří hráči mají v hlavách, že proti nim nemůžeme uspět."

A jak z toho ven? Pavel Staněk nabídl řešení: „Je to o tom, hrát utkání se silnými týmy a mladí hráči se z těch zápasů poučí a naučí se je zvládat. Doma hrajeme dobře, cítíme diváckou podporu a kluci si víc věří. Věřím, že když přijdou důležité souboje se silnými mužstvy, zvládneme je o mnoho lépe."

O sebevědomí mladých hráčů Levhartů se budou moci fanoušci přesvědčit již tuto sobotu v Chomutově v utkání proti dalšímu silnému týmu Prostějovu, který se momentálně nachází na čtvrtém místě tabulky Mattoni NBL a má stejný počet bodů jako sobotní přemožitel Levhartů BK JIP Pardubice.

Výsledky venkovních utkání Levhartů:

J. Hradec - Chomutov 79:53

Ostrava - Chomutov 85:56

Ústí nad Labem - Chomutov 80:90

Děčín - Chomutov 88:58

Levice - Chomutov 85:73

Opava - Chomutov 80:82

Prostějov - Chomutov 104:87

Pardubice - Chomutov 113:82

Svitavy - Chomutov 87:77

USK Praha - Chomutov 81:86

Nymburk - Chomutov 116:52