Levharti předvedli před vlastním publikem proti Jindřichovu Hradci, tedy v souboji v 1. kole dvou poražených týmů, střelecké manévry a vyhrál 112:104.

Mezi všemi vyčnívala americká posila Levhartů Curtis Allen, hvězda zápasu. Dal 31 bodů, navíc si do osobních statistik připsal šest doskoků. Hosty nespasil ani nejlepší střelec celého utkání Roman Zachrla, autor 32 bodů.

Levharti v důležitém utkání ani jednou neprohrávali, první čtvrtinu vyhráli neuvěřitelným skóre 37:30. Od začátku utkání řádila poslední posila Levhartů Curtis Allen, který byl takřka neomylný při střelbě. Snad ještě důležitější úkol sehrál rozehrávač Levhartů Václav Honomichl, který při zranění Showrona Glovera, převzal taktovku utkání.

Zajímavostí utkání bylo, že jubilejní padesátý bod Levhartů, který padl již v šestnácté minutě utkání, zaznamenal Levhart Ladislav Pecka. A stý bod - opět Pecka, tentokrát v 35. minutě.

Vítězstvím chomutovští odskočili právě od Lvů z Hradce na dva body a stále drží vytouženou čtvrtou příčku v skupině A2.

Ústecká Sluneta po sérii výher podlehla na USK Praha 67:77 a nic na tom nezměnila ani závěrečná čtvrtina, kterou Pandy vyhrály o devět bodů – finiš přišel pozdě. Utkání udala totiž tón už první desetiminutovka, kterou vysokoškoláci ve své Folimance vyhráli 27:12.

Klíčovou postavou se stal Boris Meno, který si připsal double double za 25 bodů a dvanáct obranných doskoků.

Děčín zahájí boje ve výkonnostně lepší skupině A1 v pátek, kdy předehrává duel 1. kola na palubovce Nymburka.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 2. kolo nadstavby, skupina A2:

Chomutov - Jindřichův Hradec 112:104 (37:30, 64:58, 85:72)

Nejvíce bodů: Allen 31, Fields 28, Pecka 14, Honomichl 13, Bosák 12, Staněk 10 - Zachrla 32, Tomanec 23, Venta 19, Pavlík 14. Rozhodčí: Hošek, Macela, Jeřáb. Fauly: 20:23. Trestné hody: 27/16 - 27/22. Trojky: 10:12.

USK Praha - Ústí nad Labem 77:67 (27:12, 44:28, 65:46)

Nejvíce bodů: Meno 25, Křivánek 13, Festr 10 - Reese 17, Lewandowski 16. Rozhodčí: Vondráček, Kučera, Znamínko. Fauly: 20:19. Trestné hody: 20/17 - 22:19. Trojky: 4:2.