Takřka vyrovnaný stav v úvodu zápasu donutil domácího trenéra k prvnímu oddechovému času, po kterém se na hřišti objevil po 3 týdnech znovu Tomáš Hrubý spolu s Dustinem Pfeiferem, americkou posilou Levhartů na pozici středního rozehrávače.

Právě po jeho přihrávce trefil Staněk svou první zápasovou trojku, po neúspěšném protiútoku hostů neudržel nervy na uzdě Houser a rozhodčí potrestali jeho řečnický výstup technickou chybou, po které hosté na další tři minuty zcela vypadli z koncentrace.

Trenéru Plašilovi nepomohly ani hráčské změny na palubovce, první hrací období vyznělo jasně pro Levharty 26:15. Na začátku druhé desetiminutovky hosté zvedli hlavu a probudili znovu naděje (28:21) a rozdíl 7 bodů ve skóre drželi ještě v 5. minutě (32:25), následovala však trojková smršť domácích, když se v rozmezí 4 minut trefil třikrát Staněk a dvakrát Jiráň a když byl z trestných hodů úspěšný i Hrubý, svítily v poločase na ukazateli pro domácí lichotivé cifry 51:29.

V poločasové přestávce si přišli na své i diváci. Vylosovaní bojovali na vstupenky do pražského divadla KALICH. Poprvé se též soutěžilo o hlavní cenu LCD TV FUNAI. Zde však naděje pohledné blondýnky skončily již na čáře trestného hodu. K zisku TV chyběly tři úspěšné střely.

Poločasová pohoda se přenesla z hlediště i na hřiště. Sucharda byl 3 krát úspěšný v zakončení a když přidal svou pátou (!) zápasovou trojku Staněk, vypadalo to s hosty zle nedobře.

Náskok Levhartů tak vzrostl na 29 bodů a nad hosty se vznášelo nebezpečí debaklu. Vysoký náskok trošičku ubral přesnosti na akcích domácích, kteří již „přidávali“ mnohé finesy pro necelých 300 diváků, kteří na utkání zavítali. Další body Hrubého a trojky Balíka a Pfeifera přinesly skóre 88:50 a to byl signál pro trenéra domácích k nasazení všech tří mladíků v domácím dresu.

I díky tomu se hostům podařilo vedení Levhartů snížit, přídělu sta bodů na svém kontě se jim však vyhnout nepodařilo. Symbolicky patřil stý bod na kontě hostů Marku Balíkovi, který si po dlouhé herní přestávce opět začíná věřit a na jeho výkonu byl, proti poslednímu utkání s Prostějovem, vidět výrazný herní pokrok.

Také návrat Tomáše Hrubého po 3 týdenní pauze jen potvrdil, že jsou na něj rozhodčí výrazně přísnější než na začátku sezóny. I po pauze dosáhl hráč s přezdívkou Sláma jako jediný na hřišti double double. Chomutov se tak ujal v sérii vedení 1:0 a příští týden ho čeká odveta v Trutnově.

Trenér domácích Tomáš Eisner: „Jsme rádi, že máme první zápas vítězně za sebou a že jsme i tím poměrně vysokým rozdílem ve skóre potvrdili, že jsme na play off dobře připraveni. Trutnov dokázal hrát vyrovnanou partii až do 7 minuty první čtvrtiny a zazlobil i na začátku čtvrtiny druhé. Kluci ale odvedli perfektní výkon a zaslouží poděkování.“