BK Levharti Chomutov – BK Děčín 97:98 (26:22, 32:24, 23:23, 16:29)

Po většinu zápasu byli Levharti lepším mužstvem a Válečníci z Děčína nenacházeli odpověď na jejich pestrou hru. Do zápasu vstoupil Děčín sice lépe, když se ujal po rychlých protiútocích lehce vedení 9:2, ale Levharti poprvé vystrčili drápy a stav zápasu otočili. Do poločasu nastříleli nevídaných 58 bodů a odcházeli do šaten s dvanáctibodovým náskokem.

Do třetí čtvrtiny Válečníci zpevnili obranu a postupně stahovali náskok až na čtyři body. První zlomový okamžik Levharti ještě dvěma úspěšnými trojkovými pokusy odvrátili. O osudu utkání rozhodla nakonec závěrečná čtvrtina, kterou domácí prohráli 16:29. Rozhodující okamžik se odehrál šest minut před koncem, když domácí Pecka nedal jasný míč spod koše a z protiútoku Sanders trojkou snížil na šestibodový rozdíl 87:81. Pak se už projevila větší zkušenost Válečníků z Děčína a po chybách domácích skóre zápasu postupně otočili na 89:90.

Autor: Milan Kubík