Uprostřed sezóny se totiž rozhodl ukončit svou profesionální basketbalovou kariéru v Mattoni NBL z důvodu vleklého a nepříjemného zranění nártní klenby. Bolesti postiženého nártu mu již delší čas znemožňovali se s plným nasazením věnovat tréninku a to samozřejmě i limitovalo jeho start v mistrovských utkáních. Naposled se na palubovce v utkání nejvyšší české soutěže objevil v plné síle ve Svitavách na začátku listopadu 2012.

V únoru tohoto roku oslaví Martin Jakeš své 28. narozeniny a ke konci v profesionálním basketbalu řekl: „Chci se vrhnout do své profese, která zatím ustupovala basketbalu. Pracuji v obchodním managementu firmy Rehasport, která se věnuje vývoji a distribuci produktů pro terapii."

„Jaky" přišel k Levhartům před sezónou 2009/2010 z pražského Vyšehradu. V následující sezoně odehrál 35 utkání a jeho 24 trojek a 101 nastřílených bodů mělo nemalý podíl na vítězném tažení Levhartů 1.ligou i play off a skončilo postupem mezi elitní českou basketbalovou společnost.V aktuální sezóně začal výborně derby s Děčínem, ve kterém odehrál více než dvacet dva minut, mu vyšlo na jedničku a bylo příslibem do dalšího průběhu sezóny.Tam ho ale už zastavilo zranění.

Po odchodu amerického křídla Janou Rubina, který byl v Chomutově na zkoušce, ale svými výkony nepřesvědčil realizační tým Levhartů, jde o další zeštíhlení chomutovského kádru. Janou Rubin má namířeno do Maďarska, kde již v minulosti působil v týmech Szegedu a Šoproni.

Kádr Levhartů přišel za dva týdny o dva hráče, ale trenér  Tomáš Eisner zůstává klidný: „Odešli nám dva hráči, ale momentálně neuvažujeme o doplnění kádru hotovými basketbalisty. Janou Rubin nepřesvědčil a Martin Jakeš byl poloprofesionál. Angažujeme jeden - dva mladé hráče, ještě dorostence, kteří budou postupně dostávat příležitosti."