Richard Anderson přišel do týmu Levhartů před letošní sezónou a nastoupil celkem k dvaceti utkáním letošního ročníku Mattoni NBL a odehrál 380 minut, tedy v průměru devatenáct minut na utkání. Konto soupeřů zatížil 129 body (průměr 6,5) a se 4,9 doskoky na utkání byl nejlepším doskakujícím hráčem Levhartů. Ani to mu ale v setrvání v týmu nepomohlo.

„Svým přístupem a chováním byl bezvadnej. Zahraniční hráč, který ale přijde prostě musí být lepší než ostatní, jako Löwery a Pope. To jsou vůdci. Richie bohužel místní hráče nepřevyšoval,“ dodal Řápek. Rozloučení s kanadským obrem podle manažera proběhlo bez problémů.

„Bylo to naprosto korektní, na všem jsme se domluvili. Richard je dobrý chlap, lidsky určitě jeden z nejlepších cizinců, kteří tady byli.“

Nyní Andersona čeká odlet domů a basketbalový odpočinek, na palubovku se ale určitě ještě vrátí. „Říkal, že si chce dát chvíli pauzu. Basketbal ale ještě hrát bude.“

Vedení klubu BK Levharti Chomutov, aniž by cokoli měnilo na svém pohledu na sportovní stránku věci, děkuje Richardu Andersenovi za jeho působení v klubu, kdy především svým chováním, svou zkušeností pravého profesionála a týmovým duchem byl příkladem většině mladých hráčů.