Jindřichu, Levharti nastoupí proti Svitavám, kde jste ještě loni působil jako trenér. Bude mít pro vás utkání zvláštní příchuť?
Basketbal v Mattoni NBL je o profesionalitě. Ve Svitavách jsem skončil a teď se snažím odvést co nejlepší práci tady v Chomutově. V utkáních, kdy nenastoupí proti Levhartům, jim ale určitě budu fandit.

V čem se podle vás tým změnil?
Realizační tým zůstal kromě výměny trenérů při mém odchodu stejný. Hlavní změnou je stoprocentně hráčský kádr, který je bezesporu na vyšší úrovni.

Při vašem působení mužstvo nemělo takovou sílu?
Měl jsem k dispozici kádr, který hrál druhou ligu, což je obrovský rozdíl. Ten byl pak po postupu do Mattoni NBL posílen o hráče, kteří nejvyšší soutěž hráli, neměli ale tolik odehráno a týmu tedy chyběla především zkušenost. Nyní mají například nejlepšího doskakovače loňské sezóny.

Ve Svitavách se určitě zlepšila také finanční situace, souhlasíte?
Určitě. My jsme neměli v klubu tolik možností. To se ale netýkalo jen financí, ale také například zázemí. Sportovní halu ve Svitavách například využívaly základní a střední školy. Když jsme pak chtěli dvoufázově trénovat, byl to obrovský problém. V tom má Chomutov velkou výhodu.

Jak proběhl váš odchod z klubu?
Nedá se říct, že bychom se rozešli v nějaké nepřátelské atmosféře. Mrzelo mě ale, že se v týmu něco domluvilo a za půl roku z toho naprosto sešlo. Tým byl plný mladíků a neměl tolik zkušeností, potřeboval by dva tři roky budovat, aby se dostal na tu potřebnou úroveň. V klubu se ale začaly jen počítat porážky a nekoukalo se na výkony, který tento kádr dokázal třeba i přes porážku podávat proti silným soupeřům.

Požádal vás před středečním utkáním trenér Eisner o pár vašich postřehů z druhého tábora?
Když jsme měli o víkendu volno, vyrazil jsem domů do Svitav. Tomáš mě požádal o malou analýzu jejich utkání. Zpracoval jsem mu takový technicko střelecký zápis, analýzu jejich herních systémů a obstaral mu i záznam zápasu. Udělal jsem to rád a pokud to našemu týmu pomůže k výhře, budu ten nejšťastnější člověk (úsměv).

Kde bude silná zbraň Svitav a v čem by naopak mohly zaostávat?
Myslím, že je můžeme přehrát v tvořivosti našich rozehrávačů. Pokud si budou Wright a Löwery rozumět, budeme na těchto postech určitě silnější. Svitavy jsou naopak velmi nebezpečné pod košem. Myslím, že rozhodne, jak se utkání vydaří právě největším tahounům na obou stranách.