Vstup do zápasu měli domácí z říše snů, když se dostali do vedení 8:0. Skóre pak ještě navýšili a v 8. minutě vedli už 16:2. Kolín zaznamenal svůj první koš až v 7. minutě z trestných hodů.

Domácí trenér Tomáš Eisner hodnotil vstup do zápasu kladně: „Měli jsme  dobrý vstup do utkání, dařilo se nám ubránit klíčové hráče soupeře. Měli jsme rychlý přechod do útoku, byli jsme dobří  na doskoku a  měli jsme vyváženou hru jak pod košem tak na perimetru."

Naproti tomu hostující trenér Predrag Beňaček byl z výkonu svého týmu  zklamaný: „Prohráli jsme špatným začátkem utkání, u hráčů nebyla koncentrace na zápas, prezentovali se doslova zmateným výkonem. Chomutov odskočil na patnáct bodů, to se pak těžko stahuje."

Levharti i v druhé čtvrtině potvrdili výkony na domácí palubovce a poločas skončil rozdílem 14 bodů pro domácí.

I když Kolín začal hrát agresivně, Levharti třetí čtvrtinu ještě drželi soupeře na distanc a tak čekalo se na posledních deset minut. Najednou domácí začali ztrácet lehké míče a z jasného zápasu bylo opět drama: „U nás je strašně vidět strach o vítězství a v závěru jsme se dostávali do křeče. Dělali jsme jednoduché ztráty, a to i u klíčových hráčů jako Bosák a Glover,"hodnotil poslední čtvrtinu trenér domácích.

Za Chomutov zazářila nová v útoku nová posila John Fields, který dal 23 bodů a doskočil spoustu míčů. Jeho výkonu si všiml i hostující trenér: „Chomutovu se povedl nákup Fieldse a myslím, že v dalším průběhu soutěže to bude úplně jiný tým."

Chomutov – Kolín 88:84 
(20:9, 45:31, 69:57)

Nejvíce bodů: Fields 23, Bosák 22, Glover 17, Pecka 14, Žampach 5, Honomichl 4 – Jelínek a Bolds po 21, Radulovič 14, Zuzák 13, Field 6. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Baloun. Fauly: 20:17. Trestné hody: 16/12 – 23/17. Trojky: 4:7. Diváků: 850.