První z nich absolvoval s týmem Levhartů pouze dva tréninky a v neděli hned nastoupil do zápasu. A předvedl se náramně. Fields (205 cm) strávil na hřišti 26 minut, během nichž trefil 10 ze 14 střel z pole (úspěšnost 71,4%), všechny tři trestné hody a stal se top-skórerem Levhartů s 23 body! Proti silnému týmu Kolína předvedl v útoku výborný výkon, i když v obraně to někdy zaskřípalo: „Na obranné půlce bylo znát, že je s námi krátce a že nezná ještě hráče. V zápase s Kolínem dostal několik jednoduchých košů, ale na útočné půlce splnil to, co jsme od něho očekávali. Pod košem jsme měli slabinu, chyběl nám klasický podkošový hráč. Fields je typově typ hráče, který tam zapadá. Budeme chtít po něm, aby akce zakončoval, chodil na doskoky, co v neděli splnil," zhodnotil výkon Johna Fieldse trenér domácích Tomáš Eisner.

Druhá posila, třicetiletý křídelník Janou Rubin, seděl proti Kolínu jenom na lavičce, protože přiletěl dvě hodiny před utkáním.

Jeho basketbalová kariéra začala v týmu UCLA v sezoně 2002/2003, kdy nastoupil v týmu, který reprezentoval i Jiří Zídek ml., k deseti utkáním. Poslední sezonu absolvoval v Maďarsku v týmu „Soproni KC", kde byl s 16,5 body nejlepším střelcem mužstva a prezentoval se i dobrou obrannou činností s průměrem 5,5 doskoku na utkání.

Janou Rubin v úterý proti Pardubicím již zasáhne do hry. Tým Beksa Pardubice měl výborný vstup do Mattoni NBL, když první tři zápasy vyhrál. Pak přišla série čtyř proher v řadě se silnými soupeři, ale v sobotu zaznamenaly Pardubice přesvědčivou domácí výhru 89:76 nad USK Praha.

Tým Pardubic je silný na postu rozehrávače, kde hraje český reprezentant Michal Čarnecký a Evaklas Žabas z Litvy, který má výbornou střeleckou statistiku, téměř 19 bodů na zápas.

Do utkání, které začíná v úterý 18:30 hodin, zatím nezasáhne z týmu Levhartů Chomutov po těžkém výronu kotníku Zdeněk Hanzlík.