Příznivcům basketbalu určitě není čtyřiatřicetiletý bývalý reprezentant neznámý. V dresu rakouského týmu Kraftwerk Wels nastoupil tento 200 cm vysoký hráč proti řadě českých týmů v přátelských přípravných utkáních.

V dresu Welsu navíc řádil společně s další tehdejší oporou – nynějším kapitánem Levhartů Pavlem Staňkem. Poslední tři roky své dosavadní hráčské kariéry strávil Richard Anderson v Estonsku.

Zde nejdříve uplatnil své basketbalové schopnosti v týmu VALGA WELG, kde patřil v sezóně 2008/2009 ke stěžejním hráčům. Proto také dostal pro další dvě sezóny šanci v ambiciózním klubu BC RAKVERE TARVAS.

Ten obsadil v minulé sezóně čtvrté místo v estonské devítičlenné lize s vyrovnanou bilancí šetnácti vítězství a stejného počtu porážek. V play off pak v prvním kole zdolal právě bývalý Andersonův klub 3:1 na zápasy.

V semifinále narazil na pozdějšího vítěze, tým KALEV CRAMO a byl vyřazen. Na výsledcích v estonské lize se Richard Anderson podílel 20,8 minutami na utkání, průměrně 8 nastřílenými body a 5,5 doskoky.

Vedle utkání estonské ligy startovalo Rakvere i v Challenge cupu Baltické ligy. Zde si, v konkurenci týmů z Litvy a Lotyšska, Anderson odehrál v průměru 16,9 minut na utkání, dosáhl průměru 6,6 bodu a 4,1 doskoků na jedno utkání.