„Zahájili jsme sérii tří zápasů, na kterých nám hodně záleží a které mohou být pro další vývoj soutěže hodně důležité," prohlásil trenér chomutovského celku Tomáš Eisner.

Už příští týden jeho svěřence čeká s pražskými vysokoškoláky na severu Čech odveta. A trojkombinaci do zmiňované série doplní konfrontace se solidně hrajícím nováčkem z Jindřichova Hradce.

K vítězství Levharti nakročili ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli dvouciferným rozdílem 26:16 a do druhé půle šli s desetibodovým náskokem, který si udrželi až do konce.

Hosty táhla trojice snajprů  Showron E. Glover, John Field a Ladislav Pecka, kteří dohromady obstarali 61 bodů.

Za hosty po zranění nastoupili uzdravení Zdeněk Hanzlík a Pavel Staněk. První jmenovaný odehrál 14 minut, druhý dokonce 26. Přispěli k čtvrté výhře.

„Já jsem strašně rád za tohle vítězství. Bylo vidět od začátku, že oba týmy jsou na sebe dobře připravené," byl spokojen chomutovský kormidelník Eisner..

    

Basketbalová Mattoni liga mužů - 26. kolo:

    USK Praha - Chomutov 81:86 (17:18, 33:44, 56:64)

    Nejvíce bodů: Šotnar a Votroubek po 18, Meno 15, Mareš a Vocetka po 10 - Glover 30, Pecka 17, Fields 14. Rozhodčí: Vondráček, Karásek, Kučerová. Fauly: 19:20. Trestné hody: 17/11 - 19/11. Trojky: 6:7.

 

Tomáš Eisner (trenér Levharti Chomutov):„Já jsem strašně rád za tohle vítězství. Bylo vidět od začátku, že oba týmy jsou na sebe dobře připravené. USK se nám snažil zdvojovat Fieldse. Museli jsme si brát oddechový čas a reagovat. Od té doby jsme ten poločas ovládli, dobře jsme bránili, šli jsme přes soupeře i dobře doskakovali. Druhý poločas jsme se snažili náskok udržovat a jsme za tuto výhru rádi."

Scalabroni (trenér USK Praha):„Pro nás je to zklamání. Měli bychom vyhrávat naše domácí utkání. Poslední tři utkání jsme nechali dát soupeře příliš bodů. S tím se těžko vyhrává. V prvním poločase jsme neodváděli vůbec dobrou práci při obraně Glowera. Tým byl velmi soustředěn na Fieldse, ale dali jsme až moc prostoru Glowerovi. Začali jsme být nervózní… je sice ještě brzo a sezóna je stále v začátku, ale ukazuje se, že je před námi ještě dlouhá cesta. Definitivně nás tato porážka vrátila zpět na zemi. Aby to bylo zajímavější, hrajeme proti nim ve středu znovu. Uděláme vše proto, abychom tentokrát vyhráli my."