Chomutovští odjeli do Opavy pouze s 8 hráči. Doma zůstal s 5 stehy v ústech a na rtu Pavel Bosák, s virózou Honomichl a na předzápasový páteční trénink nepřišel John Fields, který podobně jako Honomichl skončil s horečkami v posteli.  Neradostný pohled se pak během tréninku naskytl na kapitána týmu Pavla Staňka, který si po nezaviněném střetu s Láďou Peckou obnovil zranění kolena.

Leo express, který Levharti pro cestu do Opavy z úsporných důvodů zvolili, tedy odvážel napříč republikou pouze osmičku hráčů – Hanzlíka, Pecku, Glovera, Allena, Štěpánka, Žampacha, Hartmana a Haladu.

Slezané tak i bez Sokolovského zvítězili způsobem start - cíl, když vévodili hlavně pod košem. Levharti neměli ve svém středu ani jednoho hráče vyššího 2 metrů a proto proti vysokým hráčům Opavy neměli šanci.

V tabulce devátí svěřenci Petra Czudka mají tak nyní o výhru víc než Levharti, přičemž oběma celkům zbývají do konce nadstavby tři utkání (Opavě USK a Lions venku a Ústí doma, Levhartům Levice a USK venku a Svitavy doma). I po prohře mají Levharti lepší vzájemné zápasy.

V pondělí hrají chomutovští další utkání - na palubovce basketbalistů Astrumu Levice, kteří už mají jisté první místo v skupině A-2.