Palubovka městské sportovní haly jednou měsíčně ožívá výskotem dětí z mateřských školek. Zvou je tam Levharti Chomutov a připravují jim tréninky a míčové hry pod vedením trenérky Jitky Jančákové.

„Jde především o to, aby se seznámily s basketbalovým míčem, že se s ním dribluje, že místo branek jsou koše. Basketbalové dovednosti je zatím neučíme," popisuje způsob práce se čtyř až šestiletými dětmi Jitka Jančáková, která v klubu trenérsky vede družstva dívek do dvanácti a do třinácti let.

Iniciativu, která má k basketbalu nasměrovat děti v útlém mládí, vyvíjejí Levharti už třetím rokem. V současnosti do haly docházejí děti z mateřských školek Pohádka ze Školní pěšiny a Abeceda z Blatenské. Ve čtvrtek přišly jen děti z prvně jmenované školky, ale suverénní pohyb po palubovce a plnění pokynů trenérek a paní učitelky naznačovaly, že jsou pravidelnými účastníky her. „Krásně spolupracují, je znát, že některé z nich chodí už třetím rokem," těší Jitku Jančákovou. „Spousta jich je šikovných, je vidět, že zkoušejí i jiné sporty. Snad se některé z nich rozhodnou pro basketbal…"