Po dlouhých přípravách se 9. července 2016 uskutečnil na atletickém stadionu na Zadních Vinohradech již 37. ročník tradiční Chomutovské hodinovky. Po deváté hodině se z jedenácti různých oddílů a měst začali scházet první závodníci, kterých letos bylo devětadvacet. Účastníci, kteří jsou rozděleni do věkových kategorií, absolvovali hodinový běh na atletickém oválu, na kterém zvítězil samozřejmě ten, který uběhl nejvíce.

CHOMUTOVSKOU HODINOVKU OVLÁDLI DOMÁCÍ ATLETI

Vítězem v kategorii mužů do 39 let se stal Jakub Patúc z domácího oddílu TJ VTŽ Chomutov, který pokořil vzdálenost 15 128 m a stal se i absolutním vítězem. Kategorii do 49 let vyhrál výkonem 14 969 m Tomáš Kujíček, také z TJ VTŽ Chomutov, V kategorii 50 let a více vyhrál Vladimír Růžička z Ústí nad Labem, který uběhl 14 805 m. Jedinou ženskou kategorii vyhrála také domácí závodnice, a to Ivana Vávrů výkonem 13 109 m. Nejmladším účastníkem byl chomutovský Víťa Ouzký (ročník 2004), který uběhl 12 402 m a nejstarším staroboleslavský Frantiček Doleček (ročník 1943), který zdolal úctyhodných 8 775 metrů.

JIŽ TŘETÍM ROKEM PROBĚHL ATLETICKÝ TÝDEN PRO DĚTI

Následující týden připravili atleti pro nejen své malé členy akci ATLETICKÝ týden. Tuto akci pořádá chomutovský oddíl atletiky již třetím rokem a to vždy jeden týden v červenci a jeden v srpnu.

První letošní Atletický týden proběhl od 11. do 15. července, kde se o děti starali kvalifikovaní trenéři, kteří si pro ně připravili opravdu pestrý program. Samozřejmostí byly tréninky atletiky, kde si někteří vyzkoušeli a jiní zopakovali všechny atletické disciplíny. Týden plný her a soutěží a následného odměňování medailemi a jinými cenami doplnilo in-line bruslení, návštěva Aquasvěta, ZOOparku a Strikelandu.

Zařazeny byly také výtvarné činnosti jako zažehlování korálků, tvorba výlitků ze sádry, pokreslování šanonů, tvorby maskota a výuka základních slovíček z francouzštiny.

RODIČE MĚLI MOŽNOST SLEDOVAT DĚTI NA SOCIÁLNÍ SÍTI

Zásluhou události na Facebooku, která byla pro tuto akci vytvořena, měli rodiče možnost sledovat během dne, co jejich ratolesti právě dělají.

Nakonec byli všichni odměněni medailí a drobnými odměnami. Oddíl atletiky a jejich trenéři se už těší na další týden, který proběhne od 15. do 19. srpna 2016.

Napsala Jana Hyjánková, upraveno redakcí.