Loni naskočili v dresu Levhartů do soutěže američtí rozehrávači Dereck Wright a Rob Löwery. Pod košem pak působil kanadský obr Richard Anderson.

Letos již chomutovský klub ohlásil příchod rozehrávače Showrona Glovera a křídla Charlese Littlea. Nyní je doplní třetí Američan na postu pivota, na pozici 5 bude působit Jon Pack. Třiadvacetiletý hráč ohromuje svými parametry. Jeho výška dosahuje úctyhodných 210cm a váha pod ním ukáže více jak sto kilo.

Pro mladého rodáka z amerického Dallasu bude chomutovský klub prvním evropským angažmá. Jon Pack. Při studiu na high school, kdy oblékal dres East Paulding a byl lídrem týmu, byl vybrán účastníkem NCAA1 Coastal Carolina Chanticleers. Zde strávil celkem pět sezón a patřil, zejména v posledních dvou sezonách, k pilířům týmu.

Nejvyšší Levhart, který je především skvělým obráncem a doskakovačem, nemá sice takové bohaté zkušenosti, jako tomu bylo v minulé sezóně v případě Andersona, jeho předností je ale jeho mládí, pohyblivost a samozřejmě i snaha se „za oceánem" prosadit.

Příprava Levhartů

Do začátku nejvyšší české basketbalové soutěže zbývá měsíc a Levharty čeká kromě pravidelných tréninkových jednotek i série přípravných utkání, která by měla pomoci Levhartům najít společnou řeč, tedy především herní souhru.

Vždyť proti minulé sezóně nezůstal v kádru kámen na kameni. Neméně důležité jsou pak utkání pro trenéra Tomáše Eisnera pro stanovení rolí jednotlivých hráčů. Jednu zkoušku má již nový tým za sebou.

V minulém týdnu si Levharti poradili s Litoměřicemi. Vítězství ale bylo spíše povinností, než něčím mimořádným. Velkým pozitivem je skutečnost, že si jak hráči, tak i trenér, jsou vědomi, kolik práce je ještě čeká do 3. října, kdy nastoupí k prvnímu utkání na palubovce nováčka z Jindřichova Hradce.

Nejbližší duel odehrají Levharti ve středu 5. září, kdy zavítají do hlavního města na utkání proti Spartě. V dalším týdnu pojede tým do Kolína, kde jim 11.9. bude soupeřem zdatný protivník loňský bronzový tým MNBL BC KOLÍN.

Poprvé se svým příznivcům na domácí palubovce představí Levharti ve čtvrtek 13.9., kdy hostí v odvetě pražskou Spartu. Nejnáročnější program budou mít Levharti o týden později. V Chomutově je čeká 18. září odveta pro Kolínu, o tři dny později taktéž na domácí palubovce vyzvou Levharti nováčka ProA Germany Uni-Reisen Lipsko.

Hned o den později se přesunou do Německa na utkání s dalším nováčkem soutěže Big Oettinger Rockets Gotha. Generálkou na MNBL bude utkání s semifinalistou rakouské nejvyšší ligy WBC Reifeisen Wels, které Levharti sehrají 27.9. v Písku.