Hradu dala jméno řeka, nad kterou stojí - Ohře, tedy německy Eger. Zřícenina je typickým pozůstatkem středověku a pochází ze 13. či 14. století. Úplně nejkratší cesta vede z centra obce Lestkov po červené značce. Zdatnější turisté mohou vyrazit přímo od lázní v Klášterci. Ty najdou na okraji města. Je tam parkoviště a navíc nyní už je otevřen i lázeňský pavilon, kde se mohou na cestu vybavit minerální vodou.

Od parkoviště půjdeme opět po červené, na hrad je to 2,5 kilometru okolo vrchu Mravenčák. Nastoupáme asi 250 výškových metrů.

Jak bezpečně vyrazit na výlet nebo procházku? Pokud je to možné, vyhněte se hromadné dopravě. Budeme vám nabízet tipy jako pro motorizované, tak krátké výlety přímo z měst. Choďte pouze v úzkém rodinném kruhu, nepřibírejte žádné přátele nebo sousedy či spolužáky vašich dětí - společný pohyb je s výjimkou rodiny omezen na dvě osoby. Než opustíte území obce, mějte na sobě vždy roušku. Vezměte si s sebou vlastní zásobu jídla a pití - restaurace jsou zavřené a do místních obchodů nechoďte. Pokud na cestě někoho potkáte, poodejděte z cesty a vyhněte se. V přírodě roušku nosit nemusíte.