Ve čtvrtek se kolem páté odpolední připletl do cesty řidiči 62letý muž. Ačkoli už padla tma a chůze po silnici byla ještě nebezpečnější než jindy, krátil si cestu poblíž čerpací stanice Robin Oil. Jirkovan, který najížděl připojovacím pruhem na třináctku, ho zahlédl až na poslední chvíli. Ze všech sil se snažil zabrzdit, na zledovatělé vozovce ale vůz dojížděl setrvačností a muže srazil. Pro zraněného přijela v krátké době rychlá záchranná pomoc a policisté odkláněli dopravu do jednoho z pruhů.

„Není mi jasné, co tam ten pán pohledával,“ zmínil se Petr Janák, který byl v době nehody poblíž. Stopy ve sněhu, které vedou od paneláků na Kamenné přímo k silnici, napovídají, že tudy chodívá více lidí. V křoví u třináctky je dokonce prosekaná díra, aby byla cesta snazší. „Nechápu, kam ti lidé mohou chodit, když na druhé straně není žádná zastávka, nic,“ podivoval se Chomutovan.

K další kolizi došlo v pátek ráno na opačném konci města. „Ženě, která jela směrem od Globusu na Most vstoupil do cesty 44letý muž,“ informovala policejní mluvčí Marie Pivková. „Nedaleko je přitom lávka, po které mohl bezpečně přejít,“ podotkla. I tento chodec byl převezen do chomutovské nemocnice s lehčím zraněním.

V obou případech byli podle policie na vině chodci. Na „třináctce“ dochází během roku k dalším podobným nehodám. Lidé nevyužívají nadchody a jednoho podchodu a krátí si cestu především v místě zastávek. Podobná situace vládla i u otvické obchodní zóny, kde proto umístili betonové zábrany.