Dnes ráno čekalo nepříjemné překvapení na řidiče prvního ranního autobusu, který jel z Veliké Vsi do Nových Třebčic na Chomutovsku. Cestu mu zkřížil vyvrácený topol, který nevydržel nápor silného větru a spadnul do silnice. Ke stromu přijela hasičská jednotka z Podbořan, která listnáč během patnácti minut rozřezala a odtáhla z komunikace. Nikdo nebyl zraněn a spadlý strom nezpůsobil ani žádné škody na majetku.


Vážnější komplikace způsobil vítr u obce Loučná pod Klínovcem, okolo půl desáté tu havaroval minibus. „Vozidlo s patnácti cestujícími sjelo vlivem povětrnostních podmínek do příkopu, na místě museli zasahovat záchranáři, protože jedna starší cestující utrpěla zlomeninu ruky," uvedla policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. U řidiče dechová zkouška vyloučila alkohol.

Kombinace sněhu, náledí a silného větru způsobila dopoledne i další havárii autobusu, a to necelé dva kilometry od výše zmíněné havárie. „Nehoda se naštěstí obešla bez zranění i zásahu dalších jednotek integrovaného systému," upřesnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník.


Podle Střelcové by si řidiči hlavně v horských oblastech měli dávat pozor. „Nadprůměrně teplé prosincové dny řidiče uchlácholily a teď je řada z nich překvapená, vždy je dobré mít na paměti, že je pořád prosinec a teplé suché počasí je spíš náhoda," uzavírá policejní mluvčí.