„Pořádně posilněný alkoholem vyrazil na cestu osobním autem 35letý řidič z Chomutovska. Když projížděl silnicí III. třídy ve směru od Vejprt na obec Kovářská, jeho stav se mu vymstil. Asi půl kilometru před Kovářskou najel v zatáčce na krajnici a vyjel mimo vozovku do lesa, kde skončil málem v potoce,” uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policisté u muže po karambolu provedli dechovou zkoušku. Nejprve se šofér vymlouval, že pil až po nehodě, nakonec ale důkazy „přesvědčily“ i jeho. „Výsledky se pohybovaly kolem hodnoty 3,7 promile. Muž tvrdil, že alkohol požil až po dopravní nehodě. Policisté však v průběhu šetření k nehodě zajistili důkazy, které toto tvrzení vyvracely. Muž se jim po konfrontaci s těmito skutečnostmi nakonec přiznal, že alkohol pil i před jízdou,” pokračovala policejní mluvčí.

Při nehodě muž utrpěl lehčí zranění, škoda na autě byla odhadnuta na 30 tisíc korun. „Navíc teď čelí podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu podle zákona hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti a v krajním případě i odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,” dodala Glogovská.