Krátce před 14 hodinou se střetla dvě osobní auta. „Osobní vozidlo SUV jelo od Klášterce nad Ohří směrem na Karlovy Vary když dostalo smyk a srazilo se s vozidlem značky Ford v opačném směru,“ popsala okolnosti nehody mluvčí policie Jana Slámová. Řidič SUV byl ve vozidle sám, druhou posádku tvořili muž, žena a dítě.

Menší z aut začalo po nárazu hořet, což si vyžádalo lidský život. „Dvěma spolujezdcům se podařilo utéct, řidič ale zůstal ve vozidle zaklíněn,“ doplňuje Jana Slámová. Muži nebylo pomoci, v autě uhořel. „Utrpěl těžká zranění a na místě zemřel,“ potvrzuje mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Žena a dítě utrpěly vážná zranění. „Osoby byly převezeny do ústeckého traumacentra,“ dodává Voleník. Záchranáři na nedaleké benzinové pumpě ošetřili i lehká zranění muže, který se snažil posádce hořícího auta pomoci, a přitom si popálil ruce a další části těla.

Na místo vyjely celkem tři jednotky hasičů. Během jejich zásahu ale došlo k další nehodě. Podle policie se střetla cisterna hasičů s dalším automobilem a po nárazu se převrátila na bok. „Důvody obou nehod policie nadále vyšetřuje,“ doplnila Jana Slámová.

Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém je náraz zachycen, řidič osobního auta nedal na světelné křižovatce hasičům přednost a ve vysoké rychlosti do jejich vozu narazil. Posádce hasičů se nic nestalo. „Příslušníci jsou všichni v pořádku, jenom bude škoda na autě,“ doplnil k nehodě operační důstojník hasičů.

Nehoda hasičů

| Video: Youtube

Obě nehody na několik hodin uzavřely dopravu v centru Klášterce nad Ohří, nehoda se vyšetřovala až do večerních hodin. Nefungovala také autobusová doprava mezi Kláštercem a okolními vesnicemi, kvůli uzavřeným komunikacím se rozhodl dopravce autobusy po zbytek soboty už nevypravovat.

O mikulášské sobotě se hojně bouralo v celém Ústeckém kraji, v každém okresu. Policie šetřila celkem 27 nehod, následky byly různé. Mimo klášterecké nehody si podle policejních statistik nevyžádal žádný další dopravní incident těžké zranění. Vysoké jsou ale škody, které dopravní nehody způsobily. Operační oddělení Policejního prezídia České republiky, které denní statistiky vyhodnocuje, je prozatím vyčíslilo na téměř jeden a půl milionu korun. Ve dvou případech hrál v nehodě roli alkohol, pod vlivem sedl za volat jeden řidič z Ústí nad Labem a jeden z Teplic.