K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 11. října dopoledne na silnici I/13, kde auto smetlo pracovníka údržby. Zasahovala i letecká záchranná služba.

Ke střetu došlo kolem desáté hodiny poblíž čerpací stanice Shell na Březenecké. „Ve směru od Mostu na Chomutov jela Toyota Land Cruiser, kterou řídil 43letý řidič, a srazila 28letého muže,“ uvedla policejní tisková mluvčí Marie Pivková. „Podle našich informací tam probíhaly práce na silnici, zraněný muž se na nich podílel,“ doplnila.

Přepadení. Ilustrační foto.
Jirkovan nejdřív nabízel parfémy, po odmítnutí vytáhl na kolemjdoucího nůž!

Zraněného muže přepravili záchranáři letecky do ústecké nemocnice. „Utrpěl velmi těžká zranění, takže jsme ho transportovali do traumacentra v Ústí nad Labem, kde lékaři bojují o jeho život,“ uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník.

Hned po přijetí musel na operační stůl. „Nyní je udržován v umělém spánku, jeho stav je stabilní,“ upřesnil ve čtvrtek odpoledne mluvčí společnosti Krajská zdravotní Ivo Chrástecký.

Okolnosti nehody policie šetří. Část „třináctky“ ve směru od Březenecké na Most byla po dobu zásahu uzavřená a policie odkláněla dopravu přes sídliště.

Škoda na majetku je předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Náraz poškodil materiál, který měla údržba ve vozíku na silnici. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu, což dokázala dechová zkouška.