Lékaři, hasiči, psychologové…

Ženu museli z autobusu vyprošťovat hasiči. Seděla totiž na předním sedadle autobusu v úrovni řidiče a po nárazu zůstala na místě zaklíněná. „Letecky jsme ji transportovali do Vinohradské nemocnice, žena byla při vědomí," řekla Deníku Jiřina Ernestová, mluvčí pražské záchranky. „Několik dalších zraněných jsme rozvezli do různých pražských nemocnic s pohmožděninami a řeznými poraněními."
Na místě zasahovali několik záchranářských týmů, včetně vrtulníku. Na pomoc šokovaným cestujícím přijeli také psychologové. Postarali se také o děti, v autobuse cestovaly dvě. Aby měly na cestu lepší vzpomínku, dostaly od hasičů odznak.

Kdo srážku zavinil?

K nehodě došlo na výjezdu z pražského letiště. Podle dostupných informací Deníku, došlo k nehodě tak, že řidič osobního vozu nedal přednost v jízdě kamionu, který do něj naboural. V kritickém momentu jel ovšem za kamionem i autobus společnosti Student Agency, který do kamionu narazil. „Toto zjištění je nyní pouze první předpoklad srážky našeho autobusu s kamionem," potvrdil Deníku Aleš Ondrůj, mluvčí přepravní společnosti Student Agency. Zároveň doplnil, že autobus byl vypraven z Chomutova, takže všichni cestující z největší pravděpodobností byli Chomutováci.

Silnice byla až do tří hodin zavřená v obou směrech. Přesnou příčinu nehody policie stále šetří.

Špatný začátek, míní Chomutováci

Přestože s největší pravděpodobností nešlo o chybu řidiče autobusu a firma zajistila cestujícím po nehodě maximální servis, je to pro Student Agency obzvlášť nepříjemná zpráva. Na linku Chomutov – Praha totiž nasadila své žluté autobusy teprve před jedenácti dny.
Naši čtenáři o tom také hned začali diskutovat. „Tak to s nima jezdit nebudu," připsala pod článek o nehodě na redakční facebook Martina Zahradníková. „Hned jedna z prvních cest se SA a takový výsledek… Pro mně je závěr také jasný, i když samozřejmě neříkám, že se to u jiného dopravce také stát nemůže," dopsal Jan Mráz.

Mnozí další si ale uvědomují, že vině zřejmě nebude na straně dopravce. „Hlavně ať jsou všichni v pohodě. Tohle se může stát jakémukoliv dopravci," odpovídá ve stejné diskuzi Kateřina Němcová. „Jezdil jsem s nimi čtvrt roku každý týden do Brna a zpět, a lepší služby a pohodlnější cestování žádný jiný autobusový dopravce nenabízí. Nehoda se může stát komukoliv a dávat vinu za nehodu dopravci jako firmě je tupost," dodává čtenář s přezdívkou Antidepresivní Skalárek.