Smyk, marná snaha ovládnout auto a pak tvrdý náraz. Tak dopadla jízda dvou řidičů, kteří včera a předevčírem nezvládli svá auta udržet na silnici.

První nehoda se odehrála na silnici I/13 mezi Málkovem a Zelenou. Muž za volantem bílého Fordu dostal na vozovce smyk, sjel ze silnice a narazil do stromu. Přivolaná záchranka ho odvezla do nemocnice, jeho zranění jsou naštěstí jen lehká. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na sto tisíc korun.

„Vypadalo to dost hrozivě, předek auta byl napadrť,“ popisuje řidička, která v té době kritickým místem projížděla. „Viděla jsem tam ještě jedno auto v příkopu, ale to vypadalo celé.“

Druhý případ je ze včerejška. U Perštejna nezvládl řidič v pravotočivé zatáčce své Suzuki a rovněž se s ním dostal do smyku. Naštěstí do ničeho nenarazil, ale svůj vůz převrátil na střechu. „Řidič vyvázl bez zranění, škoda je ale vyčíslena na tři sta tisíc korun, protože vůz byl zánovní,“ dodal k tomu mluvčí chomutovské policie Petr Procházka.

Obě nehody se staly paradoxně ve dnech, kdy už polevily ty největší mrazy. O to je ale situace na silnicích nebezpečnější. Řidiči nejsou při řízení tak opatrní, navíc teplota k večeru rychle klesá a voda na vozovce znovu zamrzá.

Přestože v celém kraji se podobných dopravních nehod odehrál přes vánoční svátky nespočet, žádná z nich si naštěstí nevyžádala lidský život. Vždy šlo jen o menší či větší zranění.