Místo letu osmdesátimetrový pád, bolest a čekání na příjezd záchranářů. Takové odpoledne prožil v neděli paraglidista, který se vydal na Černý vrch u obce Lestkov pár kilometrů od Klášterce nad Ohří.

Pomoc zraněnému muži přivolali ostatní paraglidisté. Krátce po patnácté hodině tak na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Klášterce nad Ohří. Ti hned po příjezdu zjistili, že zraněný je v zhruba osmdesátimetrové, téměř nepřípustné propasti. Na místo tedy přivolali lezeckou skupinu chomutovských hasičů.

I samotný vrchol, ze kterého paraglidisté startovali, byl jen těžce přístupný. Naštěstí pomohla čtyřkolka dobrovolných hasičů a parta nadšenců se čtyřkolkami, která se právě proháněla pod Černým vrchem. Čtyřkolky postupně nahoru vyvezly hasiče i s lezeckou techniku a později i přivolané zdravotníky.

Jakmile se hasiči ocitli na vrcholu, slanili ke zraněnému paraglidistovi za použití lezecké techniky. Muže pak stabilizovali, uložili do nosítek a vytáhli zpět na rozběhovou plošinu umístěnou na vrcholu kopce.

Tam také později přistál vrtulník letecké záchranné služby z Ústí nad Labem, který zraněného muže přepravil do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Zraněný paraglidista byl přijat na emergency Masarykovy nemocnice. Po celkovém vyšetření, které vyloučilo vážnější poranění, byl převezen k operačnímu zákroku dolní končetiny," uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Podle něj šlo naštěstí jen o středně těžké poranění zlomeninu nohy. Po zákroku byl paraglidista hospitalizován na standardním oddělení úrazové chirurgie Masarykovy nemocnice.