Křižovatku pod Březeneckou všichni místní řidiči znají. Není nebezpečná, ale občas tu skřípou plechy. Jako v sobotu před devátou hodinou dopoledne. Řidič černého Fiatu Punto jel z kopce z Březenecké rovně na Moravskou. Křižoval ho muž za volantem stříbrného Fordu Focus, který jel pro změnu z Čelakovského do Cihlářské. A uprostřed křižovatky se srazili.

Oba jeli ze směrů, kde křižovatku řídí semafory, takže se řešení nehody může zdát banální. Jenže: „Oba účastníci kolize tvrdí, že vjeli do křižovatky na signál se zeleným světlem," říká mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. A máme tu oříšek.

Zjistit, ve které vteřině přesně se nehoda stala a jaké tedy bylo nastavení semaforů, se nedá. Technickou závadu policisté vyloučili. Zbývají jediné dvě možnosti: Buď jeden z řidičů nemluví pravdu nebo si vymýšlejí oba a do křižovatky vjeli na oranžovou.

Je klidně možné, že zelenou na semaforu oba opravdu viděli. Jenže kdo křižovatku zná, ví, že není zelená jako zelená. Především při výjezdu z Čelakovského ulice. Na semaforu totiž v určitou chvíli svítí zelená pouze pro odbočení vpravo, ale pro směr rovně (kterým řidič Focusu jel) nebo pro odbočení vlevo platí stále červená.

Policisté teď shánějí svědky, kteří nehodu viděli, aby jim pomohli tenhle oříšek rozlousknout. Povede se to?

Policisté hledají svědky. Nebyli jste tam?Dne 21. února 2015 (sobota), v 08:55 hodin v obci Chomutov, na křižovatce ulic Moravská a Cihlářská, kde byl provoz řízen tříbarevnou světelnou soustavou, došlo ke střetu dvou osobních vozidel Fiat Punto, černé barvy a Ford Focus, stříbrné barvy. Oba účastníci kolize tvrdí, že vjeli do křižovatky na signál se zeleným světlem „Volno". Žádáme případně svědky této nehody, aby zavolali na linku 158 nebo přímo chomutovský dopravní inspektorát a podali své svědectví k okolnostem této dopravní nehody. tlf. +420 974 447 251 nebo +420 974 447 255, fax: +420 974 447 260, email: krpulk.uo.cv.di@pcr.cz.