Nepříjemnou past v podobě zmrzlé vozovky připravilo počasí na řidiče v pondělí 11. prosince ráno. Na pomoc muselo vyjet mnoho jednotek hasičů. 

Hned časně ráno od půl šesté zasahovali hasiči u šesti dopravních nehod, souvisejících s počasím. Jejich účastníky bylo devět osobních automobilů a také cisterna u Chudeřic na Bílinsku. „Pět lidí je v péči zdravotnické záchranné služby. Z cisterny uniká nafta, kterou hasiči zachytávají a bude se přečerpávat,“ uvedl Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Další nehoda s jedním zraněným se odehrála u Světce rovněž na Teplicku. Tam se srazily osobní a nákladní auto. 

Autobus sjel u Mašťova do příkopu.
Sníh a led potrápily řidiče na Chomutovsku. V příkopu končily autobusy i kamiony

„Dvě jednotky zasahují u Křimova na Chomutovsku, kde tahač s návěsem narazil do svodidel. Dvě osobní auta havarovala v Topolčianské ulici v Litoměřicích. Tři osobní auta havarovala u Libočan na Žatecku. Tam je jeden zraněný,“ vypočítal další události v regionu mluvčí Marvan.

K dalším pěti nehodám na zmrzlé vozovce vyjeli hasiči po osmé hodině ráno. U Březence, části města Jirkov, havarovalo pět osobních aut. Ve Velkých Žernosekách osobní vůz narazil do budovy a podle informací hasičů jeden člověk utrpěl zranění. Osobní auto se ocitlo ve stejném čase a prostoru jako nákladní vůz u Nové Vsi na Podbořansku. 

Problémy byly i na Mostecku. „Pod viaduktem v Lomu uvízl kamion. Další kamion se zasekl v ulici Jožky Jabůrkové v Mostě,“ doplnil mluvčí hasičů Lukáš Marvan. 

Mohlo by vás zajímat: Podívejte na tu krásu, než roztaje. Je pod střechou Krušných hor, v Kovářské

Zdroj: Chomutovský deník/ Miroslava Šebestová