Do cesty osobnímu vlaku dnes ráno vjela dodávka. K nehodě došlo na přejezdu u otvické obchodní zóny krátce po šesté hodině ranní. Nehoda se obešla bez zranění.

„Osobní vlak, spoj z Jirkova do Chomutova, se střetl s dodávkou, ve které jely dvě osoby, naštěstí se nikomu nic nestalo,“ informovala policejní tisková mluvčí Marie Pivková. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před jízdou popíjel.

Velký mrtvý bod

Podle svých slov neměl v autě puštěnou hudbu, ani si nepovídal se spolujezdcem, takže měl při řízení plnou pozornost. „Jel jsem na pohodičku, žádný spěch. Jenže jsem řídil dodávku bez oken po stranách a vzadu, kde je poměrně velký mrtvý bod,“ vysvětluje řidič. „Se strojvedoucím jsme se navíc shodli, že jsme jeli stejnou rychlostí, zhruba 42 kilometrů v hodině, takže jsem vlak zahlédl až když jsem zatočil na přejezd,“ dodává. Najel na něj směrem od zóny.

Přes otvický přejezd jezdí nejméně dvakrát denně. „Viděl jsem tu už několik nehod a nikdy jsem nemohl pochopit, jak se to těm řidičům mohlo stát,“ říká stále lehce otřesený řidič. Sám se obešel bez jediného škrábnutí, stejně jako spolujezdec. Škoda na dodávce dosáhla sta tisíc korun a na vlaku tří set tisíc.

Obávaný přejezd

Otvický přejezd patří k obávaným, protože je ve frekventovaném místě mezi Baumaxem a otvickou nákupní zónou. Denně tudy projedou stovky aut a zhruba dvacet vlaků. V minulosti tam došlo k řadě nehod, které skončily zraněním nebo i smrtí, proto si místní zvykli projíždět ho sníženou rychlostí.

Přejezd je zabezpečen jen světelnou a zvukovou signalizací, nejsou tam závory. Správa železniční dopravní cesty, která trať spravuje, ani neplánuje je pořídit. Podle dřívějšího vyjádření mluvčí Kateřiny Škubové ho nebezpečným dělá nezodpovědné chování řidičů a chodců.