„Na trati Kadaň - Dubina na Chomutovsku krátce po 5.30 vjel 50letý řidič vozidla Škoda Octavia na peron a částečně se zaklínil v trati. Projíždějící vlak toto vozidlo srazil. Naštěstí se nehoda obešla bez vážnějšího zranění, ale i přesto byl řidič převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice," popsala nehodu mluvčí Hyšplerová.

Nehoda se podle hasičů stala na železničním přejezdu v osadě Zelená. „Při srážce bylo vozidlo odhozeno mimo železniční přejezd, řidič z auta vylezl ještě před příjezdem našich jednotek. Hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a předali ho zdravotnické záchranné službě. Na havarovaném vozidle provedli protipožární opatření," řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf.

Na železniční trati byl od rána kvůli vyšetřování nehody a odstraňování vraku ze železničního náspu omezený provoz, vlaky tam jezdily jen po jedné koleji a nabíraly až dvacetiminutová zpoždění. Po 10.00 byl podle informací Českých drah provoz na trase plně obnoven.

Mohlo by vás zajímat: Klíčová část oprav přehrady Nechranice: Stavbaři osadili obří klapkový uzávěr

Na vodním díle Nechranice osazují klapkový uzávěr. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová