Odpoledne došlo k několika nehodám na Chomutovsku, jedna z nich zastavila provoz do Krušných hor mezi Jirkovem a Boleboří. „Při čelním střetu dvou osobních aut se lehce zranili dva lidé. Převezeni byli do chomutovské nemocnice,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Ke zranění lidí došlo také při nehodě na silnici I/13 mezi Mostem a Chomutovem při odbočce na Vysokou Pec.

Policie. Ilustrační foto.
Řidiči pozor! Nehoda uzavřela silnici mezi Jirkovem a Boleboří

Také v podvečer vyjížděli dopravní policisté k několika nehodám. Ty se obešly bez zranění. Auta havarovala například na silnici I/27 Žatec – Plzeň u Pšova na Podbořansku, I/6 Praha – Karlovy Vary u Lubence nebo na silnici I/15 Most – Lovosice u Želkovic na Lounsku. Na téže komunikaci se před sedmou hodinou večerní u Kozlů na Lounsku srazila čtyři osobní auta. Dvě vozidla se střetla mezi Litoměřicemi a Terezínem, podobně jako mezi Roudnicí a Štětím u Předonína.  

Podle předpovědí meteorologů by mělo sněžení v sobotu večer postupně od západu ustávat, další sníh na silnicích by měli řidiči očekávat v neděli večer a v noci na pondělí.