Droužkovická čistírna na konci června celá vyhořela. Dělníci teď unikátní prosklenou čističku dávali dohromady. Údajně měli pracovat na opravě válců. „Při práci se podle dostupných informacích nadýchali výparů z jímky, do které následně spadli,“ sdělila tisková mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Jeden z dělníků leží na ARO

Zraněné muže za pomoci lezecké techniky vyprostili hasiči, kteří je v bezvědomí předali lékařům ze záchranky. Následně byli dělníci hospitalizováni v chomutovské nemocnici. Jeden z nich se podle dostupných informacích nacházel ve vážném stavu, měl se totiž v jímce topit.

„Jeden z mužů leží na ARO, je sice ve vážném stavu, ale mimo ohrožení života. Další dva byli hospitalizováni na interně,“ komentoval zdravotní stav dělníků tiskový mluví Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Případ vyšetřuje policie

Případem se okamžitě začala zabývat policie. „Mimo jiné budeme zjišťovat, zda při práci nebyly porušeny bezpečnostní předpisy,“ uvedla Pivková.

Firmu, která opravu čističky prováděla, se Deníku zatím nepodařilo kontaktovat. Starosta obce Milan Živný, který byl s policisty při vyšetřování nehody na místě, nechtěl událost nikterak komentovat.

Podobná nehoda skončila tragédií

Podobná nehoda se stala v létě 2005 v Mostě. Tehdy však skončila tragicky. Tři dělníci, kteří čistili a opravovali jímku, se nadýchali plynů a spadli do ní. Dva utonuli, třetí vdechl obsah jímky a přivodil si septický šok. Zemřel v nemocnici.