„Oznámení, že došlo na stavbě plynovodu k pracovnímu úrazu jsme dostali kolem páté hodiny odpoledne," informovala policejní tisková mluvčí Marie Pivková.


Tlakové zkoušky v potrubí, kterým má od ledna příštího roku protékat ruský plyn, se dělají za pomoci vody. „Dělník ji po provedené tlakové zkoušce odpouštěl, přičemž se nejspíš uvolnil ventil," přiblížila mluvčí. Potrubí se roztrhlo a mohutný proud vody muže odmrštil. Ten po prudkém nárazu na místě zemřel. „Jak přesně se vše stalo je ale předmětem dalšího šetření. Kriminalisté ohledávají okolí a nařízena je také soudní pitva," upozornila Pivková.


Pracovník, který zemřel, byl zaměstnancem jednoho ze subdodavatelů, kteří se podílejí na výstavbě obřího plynovodu. Informoval o tom  tiskový mluvčí investorské společnosti NET4GAS s. r. o. Milan Řepka.


Tragická událost jeho spolupracovníky zdrtila. „Je to skutečně katastrofa,"  podělil se o své pocity jeden ze skupiny montážních dělníků. „Jediný takový případ na celé stavbě plynovodu," dodal. Ta se táhne v délce 166 kilometrů od Mostu po Tachov.


Staveniště, kde se nehoda stala, protíná přivaděč s hrází, která slouží jako cesta pro zahrádkáře blízkých kolonií, cyklisty či pejskaře. Policisté, kteří tam ještě v úterý za pomoci hasičů dohledávali veškeré části utrženého potrubí a další součástky, jež poslouží pro další vyšetřování a znalecké posudky, tak museli pracovat za plného provozu. Místem procházeli a projížděli lidé.


Policisté zjišťují nejen, co přesně způsobilo nehodu a smrt muže, ale také zda nebyly porušeny pracovní předpisy.